UŽIVO: Iznenađenje, ogromno iznenađenje, preokret Hrvatske pa remi bivših šampiona

Kostarika je iznenadila Japan u prvom meču pobedom od 1:0. Ogromno iznenađenje priredio je Maroko, pobedom nad Belgijom od 2:0. Hrvatska je savladala Kanadu sa 4:1 nakon preokreta, dok su nerešeno odigrale Španija i Nemačka - 1:1

27. nov 2022 • 21:55

Kraj meča

Španija - Nemačka 1:1.

90` Još šest minuta igre

Igraće se još šest minuta.

83` GOL! Nemci su izjednačili

Munjevit napad Nemaca, Filkrug je sjajno šutirao i doneo izjednačenje Nemcima.

73` Velika šansa za Musijalu

Musijala je bio oči u oči sa Simonom, ali je golman Španije fenomenalno reagovao i sačuvao mrežu.

62` GOL! Španija vodi

Alba je ubacio sa leve strane, Morata umakao Zileu i majstorski savladao Nojera.

46` Nastavljena je utakmica

Nemci imaju loptu.

Poluvreme

Bez golova posle 45 minuta.

40` GOL! Ipak ofsajd...

Antonio Ridiger sam kao duh na skoku, glavom postiže gol.

Ipak, bio je korak ispred odbrane, pa je gol poništen zbog ofsajda.

33` Velika šansa za Toresa

Brzo su Španci došli pred gol, Olmo je asistirao za Toresa, ovaj šutirao preko gola.

Za utehu napadaču Barselone, bio je ofsajd.

25` Gnabri šutira

Serž Gnabri je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali nije bilo opasnosti po gol.

22` Preti Alba

Đordi Alba je šutirao sa distance, ali pokraj gola.

17` Španija ima loptu

Kontrolišu igru Španci, imaju loptu u nogama, ali Nemačka čeka prvu grešku...

7` Prečka!

Prva pretnja i prvo uzbuđenje.

Dani Olmo je opalio po lopti sa ivice kaznenog prostora, Nojer je jedva zakačio loptu, a ona se zakucala u prečku.

1` Počeo je meč

Prvi napad ima Španija.

Španija - Nemačka, sastavi timova:

Kraj meča

Hrvatska je pobedila sa 4:1.

90+4` GOL! Majer je strelac

Veliku grešku je napravio Miler, Orišić povukao, zatim servirao loptu za Majera i on stavlja tačku.

90+2` Dobar udarac Hojleta

Džunior Hojlet je dobro gađao sa distance, pored stative.

78` Borjan blista

Dve stopostotne prilike je skinuo Milan Borjan u jednom napadu Hrvatske.

70` GOL! Novi gol Kramarića

Andrej Kramarić je primio loptu, smireno je namestio na levu nogu, a onda pogodio uz samu stativu.

65` Kanađani pokušavaju da napadnu

Kanada ima loptu u nogama, ali nema ozbiljnijeg napada za sada.

56` Lep šut Dejvida

Dejvid je šutirao sa dvadesetak metara, Livaković je sjajno reagovao, pa će Kanada imati korner.

54` Fantastična reakcija Borjana

Hrvatska je organizovala dobar napad, Kramarić je šutirao iz savršene pozicije, imao je vremena i da se namesti, ali je Borjan odlično reagovao i sačuvao mrežu.

49` Odličan pokušaj Osorija

Osorio je šutirao sa distance, tik uz stativu.

46` Nastavljen je meč

Kanađani kreću u napad.

Poluvreme

Hrvatska vodi 2:1.

44` GOL! Livaja je strelac

Uz mnogo sreće lopta dolazi do Livaje, napadač Hajduka precizno šutira sa ivice kaznenog prostora, Borjan nije mogao ništa da uradi.

36` GOL! Hrvatska je izjednačila

Sada nema ofsajda, Andrej Kramarić je doneo Hrvatskoj izjednačenje.

35` Odličan Borjan

Brzo su Hrvati napravili ozbiljnu akciju, Livaja je šutirao iz dobre pozicije, ali je Borjan sjajno odbranio.

Korner za Hrvatsku.

26` GOL! Ipak ofsajd

Lep napad Hrvatske završio je Kramarić golom, ali je pogodak poništen zbog ofsajda u kojem je bio Livaja, pre nego što je asistirao.

22` Opasan napad Hrvatske

Kovačić je proigrao Livaju, on je samo zakačio loptu, pa je ona završila u naručju Milana Borjana.

17` Kanađani izabrali defanzivu

Nakon postignutog gola, ekipa Kanade se povukla i čeka grešku protivnika.

Hrvatska ne uspeva da otključa odbranu Kanađana, koji brzo prelaze u fazu napada i pokazuju da mogu biti izuzetno opasni.

11` Panično se brane Kanađani

Pritiska Hrvatska, Kanađani se brane, na momente panično i haotično.

2` GOL! Kanada vodi protiv Hrvatske

Milan Borjan je poslao dugu loptu za Larina, dodao je do Bjukenena, a on je  savršeno centrirao za Dejvisa koji smešta loptu u mrežu.

Prvi napad ima Hrvatska.

Hrvatska - Kanada, sastavi timova:

90+6' Kraj utakmice – Maroko nokautirao Belgijance!

Fantastična partija Marokanaca koji su pobedili Belgiju sa 2:0!

90+2' GOOOL! Marokanci potvrdili pobedu nad Belgijom!

Kakvu utakmicu su odigrali Marokanci i potpuno zasluženo vode 2:0! Hakim Ziješ je sve sjajno uradio, a onda idealno poslužio Abuhlala koji je zakucao pod prečku!

90' Pet minuta nadoknade

Igraće se još pet minuta, toliko moraju Marokanci da izdrže ako žele trijumf.

82' Fertongen pokušao posle kornera

Belgijski defanzivac najviši u skoku posle kornera, ali njegov udarac glavom završava pored desne stative.

73' GOOOL! Maroko vodi protiv Belgije!

Gol je postigao Sabiri i to iz slobodnog udarca. Rezervisa Maroka je savladao Kurtou koji je morao bolje da reaguje, ali rezultat se sata ne menja – 1:0.

57' Bufal umalo pogodio za vođstvo Maroka

Hakim Ziješ je dijagonalom pronašao Sofijana Bufala, a ovaj odlično primio loptu, uneo je sa krila i gađao dalji ugao. Malo je falilo da savlada Kurtou.

52' Azar podsetio na stare dane

Nekadašnji igrač Čelsija, a sada član Reala, podsetio je na stare dane prodorom po desnom boku. Šutirao je u bliži ugao, golman Jusuf je odbio loptu u korner.

51' Ziješ zagrejao rukavice Kurtoi

Najbolji igrač Maroka ponovo pokušava sa distance, Kurtoa hvata tu loptu.

46' Nastavljena utakmica

Belgija i Maroko nastavljaju borbu u drugom poluvremenu.

45+3' Kraj prvog poluvremena

Velika borba Belgije i Maroka, afričkoj selekciji je poništen gol u finišu i na odmor se ide rezultatom 0:0.

45+1' Ziješu poništen gol zbog ofsajda

Pogodio je Hakim Ziješ iz prekida sa desne strane, ali je njegov saigrač bio u nedozvoljenoj poziciji. Ometao je golmana Kurtou i sudija je poništio pogodak.

39' De Brujne pokušao da iznenadi golmana

Najbolji igrač "đavola" i Sitija oprobao udarac iskosa sa leve strane, gađao suprotni ugao, a lopta je završila iznad prečke.

35' Najveća šansa za Maroko, Hakimi neprecizan u završnici

Definitivno je Maroko mnogo opasniji nego u početnom delu utakmcie. Probio je sada Hakimi po desnoj strani, stigao u poziciju da šutira, ali je to učinio neprecizno.

28' Maroko još jednom probao iz polukontre

Osmelili su se Marokanci i ponovo pokušali, sada je Amalat bio neprecizan. Uhvatio je volej pošto mu je Hakimi spustio loptu, ali je poslao daleko na tribine.

21' Maroko prvi put pripretio sa distance

Pokušao je Hakim Ziješ sa više od 20 metara, ali nije bio precizan.

17' Sjajna prilika za Onanu

Korner je izveo De Brujne, Onana je sjajno dotrčao iz drugog plana, ali je njegov udarac glavom završio preko gola.

5' Batšuaji imao prvu priliku za Belgiju

Polukontra Belgijanaca u petom minutu – od Edena Azara lopta je stigla na levi bok do njegovog brata Torgana. Ovaj je lepo uposlio Batšuaija iza odbrane, ali je njegov pokušaj izblokiran.

1' Počeo susret Belgije i Maroka

Belgijanci su u tamnoj opremi, a Marokanci nose bele dresove.

Sastavi Belgije i Maroka

90+6' Kraj utakmice – Kostarika šokirala Japan!

Kostarikanci su pobedili Japance minimalnim rezultatom (1:0).

88' Neverovatna prilika za Japan

Mitoma je fantastično prošao po levom boku, stigao do peterca i vratio povratnu do Kamade. Njegov šut je odbranio Kejlor Navas, a posle toga i uspeo da uzme loptu nakon velike gužve.

81' GOOOL! Kostarika vodi protiv Japana 1:0!

Kakav šok za Japan – Kostarika vodi!

Iako su bili bezidejni 80 minuta, Kostarikanci su došli do vođstva i to preko Fulera. On je posle katastrofalne greške "samuraja" ispred svog kaznenog prostora lepo gađao i pogodio za 1:0.

72' Japanci ponovo propuštaju sjajan slobodnjak

Sada je Kamada šutirao iz još bolje prilike, imao je slobodnjak sa 16,5 metara, ali je pogodio živi zid.

63' Soma ponovo, loš šut iz slobodnjaka

Idealnu priliku dobio je Soma jer je Kostarika napravila faulna 17 metara po "centrali". Međutim, loše je šutirao iz slobodnjaka i propala je šansa.

57' Pokušaj Some sa levog boka

Juki Soma je lepo probio po levom boku i ušao u kazneni prostor. Šutirao je u suprotni ugao, lopta mu je prešla preko noge i otišla daleko od gola.

50' Sve agilnije prete Japanci

Ponovo je ulazak Asana prodrmao ekipu, koja agresivno napada od prvog minuta drugog poluvremena. Endo je sada šutirao posle gužve nakon kornera, ali je izblokiran.

46' Najbolja prilika za Japance

Čim je počelo drugo poluvreme, Japanci su zapretili preko Morite. On je šutirao sa ivice kaznenog, lopta je išla pod prečku, ali je Kejlor Navas spasao svoj tim.

46' Počelo drugo poluvreme

U ekipi Japana u drugom poluvremenu igraće heroj iz prvog susreta Takuma Asano.

45+1' Kraj veoma lošeg prvog poluvremena

Veoma loše poluvreme između Japana i Kostarike. Nismo gledali dobar fudbal, nismo videli niti jednu pravu šansu i na odmor su ekipe otišle rezultatom 0:0.

34' Prvi pokušaj Kostarikanaca, veoma neuspešan

Konačno su Kostarikanci došli u šansu za udarac, pokušao je Kembel sa ivice kaznenog, ali je to učinio veoma loše.

21' Kostarika bezidejna, Japan preti

"Samuraji" imaju inicijativu i prete sa više strana, ali nisu stvorili nijednu dobru šansu. Kostarikanci potpuno bezidejni i ne uspevaju da kreiraju ništa na terenu.

10' Spor početak utakmice

U prvih desetak minuta nije bilo previše uzbuđenja. Kostarikanci su imali tri centaršuta iz prekida, Japan pokušavao po bokovima, ali bez pravih šansi.

Počela utakmica Japana i Kostarike

Obe ekipe u prvim garniturama – Japan u plavim, a Kostarika u crvenim dresovima.

Sastavi Japana i Kostarike

Japan u slučaju pobede prolazi u nokaut fazu

Selekcija Japana napravili je veliko iznenađenje u prvom kolu i savladala Nemačku nakon preokreta – 2:1.

Kostarika je doživela težak poraz od Španije (7:0) i gotovo izvesno izgubila šanse da se plasira dalje.

Međutim, to bi mogli da učine "samuraji" jer bi, u slučaju trijumfa, imali šest bodova i gol-razliku najmanje +2.

Od 20.00 se u grupi E sastaju Španija i Nemačka.

Dobrodošli na lajv blog osmog dana Svetskog prvenstva

Dobrodošli!

Osmog dana Svetskog prvenstva u Kataru nastavlja se drugo kolo takmičenja, a na programu su ponovo četiri utakmice.