Mega uhvatila Zvezdu na spavanju i sprečila joj da osigura prvo mesto

Košarkaši Mege savladali su kao gosti ekipu Crvene zvezde sa 89:83, u meču 24. kola regionalne ABA lige
Mega uhvatila Zvezdu na spavanju i sprečila joj da osigura prvo mesto© ABA liga

Predviđao se i očekivao verovatno drugačiji scenario u "Štark areni" u duelu ova dva tima.

Zvezda je imala priliku da pobedom i matematički obezbedi prvo mesto na tabeli ABA lige.

Većim delom meča je i izgledalo da će izabranici Janisa Sferopulosa to uraditi, ali je Mega na kraju imala drugačije mišljenje.

Odlično su gosti otvorili meč i nakon 10 minuta imali prednost 24:18.

Ipak, usledio je odgovor crveno-belih, koji ubaciju 30 poena u drugoj četvrtini i na poluvreme odlazi sa prednošću 48:41.

U drugom poluvremenu igralo se u naletima i serijama, a više takvih imala je Mega.

Domaćin je u par navrata imao dvocifreno vođstvo i delovalo je da će u nešto laganijem ritmu privesti meč kraju.

Fantastično su na obe strane parketa igrali košarkaši Mege, koji su se postepeno približavali, da bi u samom finišu preoteli prednost.

Vezanim poenima na jednoj, a dobrom odbranom na drugoj strani, stigao je gost do osetnije razlike.

Uprkos svim pokušajima Zvezde da se nekako vrati u meč, novog preokreta nije bilo.

Najefikasniji u ekipi Mege bio je Stefan Miljenović sa 18 poena, dok su Andrija Jelavić i Uroš Plavšić dodali po 16.

U redovima Zvezde, najbolji je bio Adam Hanga sa 22 poena, dok je Nemanja Nedović ubacio 16.

Nakon Partizana i Cedevite Olimpije, ekipa Marka Baraća je savladala i Crvenu zvezdu ove sezone i napravila krupan korak ka petom mestu na tabeli ABA lige.

Bila je to peta pobeda Mege u nizu, pa se "ružičasti" nalaze na skoru 14-10.

Što se tiče Crvene zvezde, ona na dva kola do kraja ostaje na 20 pobeda, beleži četvrti poraz i još uvek ima sve u svojim rukama u finišu regularnog dela jadranske lige.