Novi neuspeh Srbije, "orlići" u Leskovcu poraženi od Severne Irske

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Severne Irske rezultatom 1:2, u meču sedmog kola grupe F kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Još jedan neuspeh doživeli su "orlići".

Srbija nije uspela na domaćem terenu da savlada Severnu Irsku, uprkos tome što je prva stigla do vođstva.

Izabranici Ljubinka Drulovića, povelu su golom kapitena Stefana Mitrovića u 40. minutu.

Krilni napadač Verone je bio strelac na drugom uzastopnom meu državnog tima, a asistent mu je bio Aleksa Matić.

Preokret gostiju kreirao je vezista Džastin Deveni

Vezista Kristal Palasa je bio dvostruki asistent, prvo Čarliju Alenu u 56, a zatim i Krejgu Farkuaru u 70. minutu.

Srbija sad ima 13 bodova iz sedam utakmica i nalazi se na trećem mestu.

Ukrajina ima 18, a Engleska 15 bodova, ali iz šest odigranih utakmica.

Direktan plasman na Evropsko prvenstvo obezbediće devet pobednika grupa i tri najbolje drugoplasirane selekcije.
Šest slabijih drugoplasiranih će u baraž, a tri pobednika baraž duela će na EP. Kontinentalni šampionat održaće se sledeće godine u Slovačkoj.

Mlada reprezentacija Srbije će u meču naredne runde, 6. septembra igrati kao gost protiv Ukrajine.