Nemci trljaju ruke, Kostarikanci iz prvog šuta šokirali Japance

Porazu Japana najviše se obradovala selekcija Nemačke koja sada ima priliku da se plasira dalje i u slučaju da izgubi od Španije
Nemci trljaju ruke, Kostarikanci iz prvog šuta šokirali JapanceGetty © Christopher Lee / Stringer

Fudbaleri Kostarike šokirali su Japan u drugom kolu Svetskog prvenstva i pobedili minimalnim rezultatom (1:0), potpuno zakomplikovavši situaciju u grupi E.

"Samuraji" su imali priliku da overe plasman u nokaut fazu Mundijala, ali sada će morati da strepe jer imaju tri boda, koliko i Španci i Kostarikanci, dok su Nemci na "nuli".

Duel na stadionu "Ahmad bin Ali" bio je poprilično dosadan, bez velikih prilika, iako je Japan imao inicijativu i bolje pokušaje.

Nakon dosadnog prvog poluvremena, u igru je ušao heroj Takuma Asano koji je još jednom prodrmao svoj tim, samo što to sada nije bilo dovoljno. Kejlor Navas je čuvao Kostarikance, a odlučujući trenutak se dogodio u 81. minutu.

Kostarika je došla do vođstva preko Fulera, koji je iskoristio asistenciju Tehede. On je posle katastrofalne greške rivala ispred svog kaznenog prostora lepo gađao i pogodio za 1:0.

Tada je postavio konačan rezultat i osim svom timu, pomogao i Nemačkoj.

Nemci sad imaju šansu da se plasiraju dalje i u slučaju da izgube od Španije od 20 časova.