Nova senzacija u Kataru – Maroko nokautirao anemičnu Belgiju

Reprezenentacija Maroka napravila je veliko iznenađenje i savladala Belgiju sa 2:0 u utakmici drugog kola grupe F na Svetskom prvenstvu u Kataru

Druga utakmica danas na Svetskom prvenstvu u Kataru i drugo iznenađenje.

Nakon što je Kostarika savladala Japan, Maroko je došao do neočekivane pobede nad Belgijom.

Belgijanci su bolje otvorili meč, od starta pokušavali da opravdaju ulogu favorita, pa su nametnuli svoj ritam i diktirali tempo.

Kako je vreme odmicalo, Marokanci su shvatili da ništa lošiji nisu od Belgije, pa su hrabrije kretali u napad.

Hakimi je ozbiljno zapretio u 35. minutu, a u poslednjim trenucima prvog dela igre, Marokanci su savladali Kurtou.

Ziješ je šutirao iz slobodnjaka, lopta je završila u mreži, ali je gol poništen zbog ofsajda u kojem je bio Sais, koji je ometao golmana madridskog Reala.

Belgija je bila opasnija u nastavku, sve do 73. minuta, kada je Maroko došao do prednosti.

Sabiri je ubacio iz slobodnjaka, ponovo slična situacija kao iz prvog dela igre, loptu niko nije dodirnuo i ona je završila u golu.

Ponovo je VAR gledao da li je Sais uticao na igru i bio u nedozvoljenoj poziciji, ali je sada sudija pokazao na centar.

Belgija je svim silama krenula po gol i izjednačenje, ali je Maroko u finišu došao do drugog gola.

Ziješ je pronašao Abuhlaija, a ovaj matirao Kurtou za veliku pobedu afričke selekcije.