Zvezda blistala, pa se ugasila u drami - Realu pripao spektakl u Madridu

Ekipa Janisa Sferopulosa je imala i 16 poena prednosti u drugom poluvremenu, ali je šampion Evrope pokazao smirenost i uspeo da stigne do preokreta u svom "Vizink centru"
Zvezda blistala, pa se ugasila u drami - Realu pripao spektakl u MadriduGetty © Nikola Krstic/MB Media / Contributor

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras od Reala u Madridu rezultatom 101:94 u meču 32. kola Evrolige iako su u finišu treće deonice imali prednost od 16 poena.

Prvoplasirani Real sad ima skor 26-6, dok Zvezda sa skorom 11-21 dva kola pre kraja zna da će sigurno sezonu okončati na 16. mestu jer ima slabiji međusobni skor sa Bajernom.

Obe ekipe su bile značajno oslabljene u večerašnjem duelu. Real je u meč ušao bez Fakunda Kampaca, Vensana Poarijea i Gabrijela Deka, a Crvena zvezda bez Miloša Teodosića, Nikole Topića, Jaga dos Santosa i Treja Tompkinsa.

Real je u finišu prve deonice imao plus sedam (20:13), ali se Zvezda vratila serijom 10:0. Na poluvreme se otišlo rezultatom 47:44 u korist šampiona Srbije.

Zvezda je na startu treće deonice stekla dvocifrenu prednost, a u 26. minutu imala maksimalnih plus 16 (70:54). Usledila je serija Reala koji je smanjio minus na samo minus tri na kraju treće deonice (72:75).

Pet minuta i 14 sekundi pre kraja Zvezda je imala plus sedam (84:77), ali je Real poveo 86:85 na 3.41 pre kraja utakmice. Zvezda je imala plus četiri (93:89) na 2.10 do kraja, ali posle trojke Marija Hezonje Real 31 sekund pre kraja poveo 96:93.

Usledila je promašena trojka najefikasnijeg igrača Zvezde Nemanje Nedovića, pa jedno iskorišćeno slobodno bacanje Džanana Muse za 97:93 na 23 sekunde pre kraja.

Zatim je Nedović 19 sekundi pre kraja pogodio jedno od dva bacanja za 94:97, ali je do kraja Real rutinski sačuvao prednost i uvećao je na konačnih plus sedam.

Musa je dao 30 poena za Real, Hezonja 20, Geršon Jabusele 16, a Valter Tavares 11. Zvezdu je predvodio fenomenalni Nedović sa 30 poena (7/11 dvojke, 4/7 trojke, 4/5 slobodna bacanja), a pratio ga je bivši igrač Reala Adam Hanga sa 22, po devet su dali Džavonte Smart i Dalibor Ilić.

Zvezda će u narednom kolu, u četvrtak, ugostiti Olimpijakos.

• 29. mar 2024 • 22:27

22:27

Pobeda Real Madrida 101:94

Imala je Zvezda štošta u svojim rukama - i 16 poena prednosti u trećoj i sedam poena prednosti u četvrtoj četvrtini, ali su na kraju posustali.

Nekoliko uzastopnih loših napada u poslednjih minut i po dali su šansu Realu, a prvak Evrope takve šanse ne propušta da stigne do nove pobede.

Nemanja Nedović i Adam Hanga su bili fantastični sa 30, odnosno 22 poena. Sa druge strane, i Džanan Musa je imao 30 poena, a Mario Hezonja 20.

• 22:14

Vodi Real 86:85

Bilo je 85:82 za Zvezdu, ali je Musa pogodio trojku pod faulom Branka Lazića, pogodio je posle toga i slobodno bacanje, pa su tako Madriđani u jednom napadu postigli četiri poena.

Još tri i po minuta do kraja.

• 22:05

Zvezda vodi 82:77 na 6:30 do kraja meča

Jabusele smanjuje zaostatak Reala na 82:77 nakon što je Zvezda prethodno bila u seriji 7:0. Još jednom je Nedović pogodio trojku i sada je na 29 poena!

• 21:57

Kraj treće četvrtine - Real prišao na 75:72

Bilo je 23:10 za Zvezdu u trećoj četvrtini u jednom trenutku, a na kraju se ova četvrtina završava rezultatom 28:28.

Serija 18:3 je dovela Real na samo tri poena zaostatka pred poslednjih 10 minuta. U potpunom su naletu i biće teško crveno-belima da se odbrane.

• 21:45

27' - Zvezda razbija Real 70:54

Mora Ćus Mateo da traži novi tajm-aut, jer Zvezda ima neverovatnih 16 poena prednosti.

Real kao da nije izašao na teren u drugom poluvremenu, pa je Zvezda već postigla 23 poena za šest i po minuta igre u nastavku.

Hanga je ozbiljno zaređao u napadu u nastavku, pa je sada već na 15 poena.

• 21:37

23' - Sjajna Zvezda vodi 59:49

Drži se Zvezda i u nastavku drugog poluvremena, Ilićevo zakucavanje je u tome pomoglo, a crveno-beli su se odbranili i posle par uzastopnih faulova Gedraitisa.

Pogodak Hange tera Real Madrid na tajm-aut, a crveno-beli prvi put imaju dvocifrenu prednost.

Čak 12:5 na startu treće deonice za goste iz Beograda.

• 21:15

Zvezda vodi na poluvremenu - 47:44!

Zvezda pokazuje zube u Madridu, Real je u zaostatku posle prvih 20 minuta igre. Trojke Nedovića i Smarta su i te kako bile značajne, dobila je Zvezda i prvu i drugu četvrtinu i za sada igraju bolje.

Čak 18 poena Nedovića, moraće u redovima crveno-belih i drugi da pripomognu, jer su posle njega prvi naredni strelci Hanga i Smart sa po pet poena.

U timu Reala, Musa ima 11, a Hezonja 10 poena.

• 21:00

14' - Real vodi 35:29

Serija Reala posle koje Sferopulos mora da traži tajm-aut. Zakucavanju Hezonje na alej-up dodavanje zaokružilo je seriju 13:4 za Madriđane.

Raspucali su se u napadu, Hezonja naročito, a poeni Nedovića (ukupno 13) nisu dovoljni u ovom trenutku.

• 20:49

Kraj prve četvrtine - 21:20 za Zvezdu

Strašna serija Zvezde u finišu prve deonice i to 8:0. Imao je Real posle svoje serije vođstvo 20:13, nakon što je Hezonja pogodio trojku. Ali onda u poslednjih minut i po laki poeni Nedovića u tranziciji, pa trojke Lazića i Nedovića za preokret.

Odlično se drži Zvezda u Madridu iako je bilo perioda kada su se mučili u napadu. Nedović je već na sedam poena.

• 20:43

7' - Trojka Hange za 13:11

Bio je Real u seriji 6:0 kojom su stigli do preokreta, Musa je već bio ubacio devet poena, a onda Hanga na kratko vraća prednost.

Potom Ndiaje zakucavanjem vraća rezultat na 13:13.