Zvezda trijumfalna u Ivanjici, crveno-beli sa tri gola srušili Javor

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su kao gosti ekipu Javora sa 3:0 u meču 27. kolu Superlige Srbije

Aktuelni šampion je uspeo da premosti novu prepreku, često nezgodnu po favorite.

Javor je uspevao dugo da pruža otpor, ali kada je ubacila prvi gol, Zvezda je olakšala sebi posao i do kraja sa još dva, privela susret kraju.

Do tog prvog je došla sa bele tačke, nakon što je jedan defanzivac domaćih igrao rukom prilikom šuta mladog Šljivića.

Precizan sa bele tačke u 38. minutu bio je Kanga, čime su gosti iz Beograda stigli do vođstva.

Do kraja prvog dela meča, viđen je još jedan gol u mreži Manojlovića.

Dobru akciju tima Vladana Milojevića, krunisao je Hvang, na asistenciju Ivanića.

U drugom poluvremenu igralo se u znatno slabijem ritmu i tempu.

Zvezda je imala inicijativu i loptu u nogama, stvarala nove šanse i na kraju sa trećim golom potvrdila svoju pobedu.

To je bilo u 81. minutu, kada je nakon nešto slabije intervencije odbrane Javora, lopta stigla do Mijailovića, koji veoma preciznim i jakim udarcem postiže gol i postavlja konačnih 0:3.

Crvena zvezda na prvom mestu na tabeli ima 68 bodova, četiri više od drugoplasiranog Partizana, koji je u 27. kolu savladao ekipu Spartaka u Humskoj.

Javor je ostao 13. na tabeli sa 28 osvojenih bodova.