Fudbaleri Čelsija i Barnlija odigrali su nerešeno 2:2 u meču 30. kola engleske Premijer lige
Čelsi se brukao protiv desetorice, neverovatan preokret Njukasla, Son u spas TotenhemuGetty © Richard Pelham

Čitave sezone se "plavci" muče i ne uspevaju da pokažu ni delić potencijala tima kojeg imaju.

Tako je bilo i u duelu sa pretposlednjeplasiranim Barnlijem u 30. kolu domaćeg prvenstva.

Gostima je u 20. minutu poništen gol zbog igranja rukom, a finiš prvog dela doneo je neke od ključnih momenata.

U 40. minutu je Asinjon dobio drugi žuti karton, pa je Barnli ostao sa desetoricom na terenu.

Samo tri minuta kasnije, trener gostiju Vinsen Kompani je zbog prigovora za penal dobio crveni karton, pa je njegov pomoćnik nastavio da vodi ekipu.

Palmer je još jednom ove sezone bio precizan sa bele tačke, čime je Čelsi došao do vođstva.

Delovalo je da će gol i igrač prednosti, biti dovoljni faktori da ekipa Marusija Poketina stigne do pobede.

To se ipak nije desilo, pošto su gosti pokazali veliku borbu i požrtvovanje u nastavku.

Već u drugom minutu drugog poluvremena, Kulen je doneo gostima izjednačenje.

Rezultat 1:1, bio je aktuelan sve do 78. minuta, a onda je Palmer novim golom doneo Čelsiju ponovo vođstvo.

Taman kada se pomislilo da je Barnli dotučen, samo tri minuta kasnije stigao je novi odgovor.

O'šej je pogodio i postavio konačnih 2:2.

Čelsi je ostao 11. na tabeli, dok je Barnli 19.

Jedan od impresivnijih preokreta ove sezone, izvesli su fudbaleri Njukasla protiv Vest Hema.

"Svrake" su uspele da slave u meču u kojem su gubile sa 3:1.

Isak je u šestom minutu doneo domaćinu prednost, ali su onda usledili golovi gostiju iz Londona.

Redom su pogađali Antonio, Kuduš i Bouen u 21, desetom minutu nadoknade prvog poluvremena i 48. minutu.

Ipak, usledio je odgovor Njukasla, koji golovima Isaka i u dva navrata Barnsa, stiže do pobede od 4:3.

Tako je ekipa sa "Sent Džejms" parka došla do osme pozicije i 43. boda, što je jedan manje od sedmoplasiranog Vest Hema.

U ostalim mečevima, Totenhem je kasnim golom Sona, pobedio Luton sa 2:1, a Bornmut je istim rezultatom pobedio Everton.

Šefild i Fulam su odigrali nerešeno 3:3, dok su remizirali i Kristal Palas i Notingem Forest, a na tom meču bilo je 1:1.