Nerešeno u derbiju bivših šampiona, sve je otvoreno u grupi E

Reprezentacije Španije i Nemačke odigrale su nerešeno 1:1 (0:0) u meču drugog kola grupe E na Svetskom prvenstvu u Kataru
Nerešeno u derbiju bivših šampiona, sve je otvoreno u grupi EGetty © Julian Finney

Španija je bolje ušla i meč, a najbolju šansu u prvom poluvremenu imala je u sedmom minutu.

Šutirao je Dani Olmo, golman Nemačke Manuel Nojer je odbranio, a lopta je pogodila prečku.

Nemačka je imala priliku u 24. minutu preko Serža Gnabrija, koji je šutirao preko gola.

Nemačka je zatresla mrežu u finišu prvog poluvremena, ali je pogodak Antonija Ridigera poništen zbog ofsajda.

Nemačka je imala šansu na startu drugog poluvremena preko Ilkaja Gundogana, ali je Španija došla do vođstva u 62. minutu golom Morate.

Đordi Alba je ubacio sa leve strane, Morata majstorski reagovao i spakovao loptu u mrežu.

Nemačka je zaigrala angažovanije u nastavku meča, a posle nekoliko propuštenih šansi "panceri" su izjednačili u 83. minutu preko Filkruga.

Kostarika je u prvom meču drugog kola grupe E pobedila Japan 1:0.

Španija je prva na tabeli sa četiri boda, Japan i Kostarika imaju po tri, dok je Nemačka poslednja sa samo jednim bodom.

Treće kolo u grupe E na programu je prvog decembra, a sastaće se Nemačka - Kostarika i Japan - Španija.