Crveno-beli su se odlično držali do samog kraja meča, ali im je malo nedostajalo da ipak trijumfuju protiv grčkog tima
Zvezda pala u drami protiv Olimpijakosa - Nedović i Hanga pogađali, ali ne vredi© Dusan Milenkovic/ATAImages

Košarkaši Olimpijakosa su pobedom nad Crvenom zvezdom u Areni rezultatom 89:86 u meču 33. runde Evrolige osigurali plasman u plej-of kolo pre kraja regularnog toka sezone.

Zvezda ima skor 11-22, a i pre ove utakmice se znalo da će sezonu okončati na 16. mestu. Olimpijakos ima skor 21-12 i obezbedio je direktan plasman u plej-of jer je bolji u međusobnom skoru od sedmoplasiranog Makabija, oba puta je ove sezone savladao izraelski klub.

Utakmica je počela minutom ćutanja za žrtve terorističkog napada u Moskvi 22. marta.

Gosti su mnogo bolje otvorili meč iako su bili lišeni pomoći srpskih reprezentativaca Nikole Milutinova i Filipa Petruševa. Izabranici Jorgosa Barcokasa su posle pet minuta vodili 10:2, ali se Zvezda brzo vratila i smanjila u jednom trenutku na 11:12. Do kraja deonice gosti su napravili novu seriju pa su posle 10 minuta imali plus devet (23:14).

U drugoj deonici Zvezda je zaigrala bolje pa se na poluvreme otišlo sa samo plus tri za Olimpijakos (42:39). Sredinom treće deonice bilo je 52:52, a u poslednjih 10 minuta se ušlo sa plus jedan za domaće (64:63).

Na 4.55 pre kraja Olimpijakos je vodio 75:69, ali je Zvezda trojkom Rokasa Gedratisa na 91 sekundu pre kraja smanjila na 81:82, a trojkom Adama Hange izjednačila na 84:84 47 pre kraja.

Najefikasniji igrač utakmice Mozes Rajt je trojkom 24 sekunde pre kraja doneo gostima 87:84, a zatim je Gedraitis promašio šut za tri za izjednačenje. Zatim je Naz Mitru-Long promašio dva bacanja, pa je Nemanja Nedović promašio šut za izjednačenje, ali je Džoel Bolomboj smanjio na 86:87 tri sekunde pre kraja.

Dva bacanja je zatim iskoristio Tomas Volkap za konačnih 89:86, Zvezda nije uspela ni da uputi šut za produžetak.
Bolomboj i Adam Hanga su dali po 19 poena za Zvezdu, Gedraitis je dao 16, a Nedović 15.

Olimpijakos je ka pobedi predvodio Rajt sa 20 poena, po 12 su dali Tomas Volkap i Kostas Papanikolau, a 10 Najdžel Vilijams-Gos. U poslednjem kolu regularnog toka Evrolige Zvezda gostuje Efesu.

• 4. apr 2024 • 21:04

21:04

Pobeda Olimpijakosa 89:86

Mozes Rajt je u finišu meča uspeo da prelomi meč u korist gostiju iz Pireja. Zvezda je bila motivisana, želeli su crveno-beli da poslednji evroligaški meč u Beogradu ove sezone reše u svoju korist, međutim, malo im je nedostajalo kao i u nekim prethodnim mečevima.

Na kraju je Rajt završio meč sa 20 poena, dok su za Zvezdu Bolomboj i Hanga ubacili po 19, a Gedraitis i Nedović 16, odnosno 15 poena.

Ipak, i pored svega toga, Olimpijakos stiže do 21. pobede u sezoni.

• 20:53

39' - Drama u Beogradu, Zvezda se drži (81:82)

Gedraitis pogađa trojku na 1:31 do kraja meča i sada je 81:82 za Olimpijakos.

Očekuje nas prava drama u finišu!

• 20:41

24' - Zvezda je blizu (69:73)

Još šest minuta do kraja, a Nedović pogađa flouter za 69:71. Ipak, Mozes Rajt se dobro snalazi na drugoj strani i vraća rezultat na četiri poena prednosti za Olimpijakos.

Trenutno je 10:5 u ovoj deonici za goste.

• 20:24

Kraj treće četvrtine - Zvezda vodi 64:63

Teodosić pogađa na četiri sekunde pre kraja četvrtine i to trojku sa osam metara, pa zbog toga Zvezda ima poen prednosti uoči završnih 10 minuta.

Kakav majstorski pogodak uspeva da preokrene rezultat - sada nas očekuje vrlo zanimljiva završnica.

• 20:19

28' - Još uvek neizvesno

Zvezda se i dalje dobro drži, 56:58 za goste, a Nedović je ubacio čak tri trojke u ovoj četvrtini. Poeni Luke Mitrovića, četiri u nizu, drže crveno-bele u igri.

• 20:10

24'- Ređaju se trojke (49:52)

Nešto bolje Olimpijakos počinje treću deonicu, a Papanikolau i Vokap su počeli drugo poluvrene sa po jednom ubačenom trjkom za goste.

Jednu je uzvratio Nedović, a potom i još jednom i najavio daleko bolje drugo poluvreme pa je sada 10:10 u trećoj četvrtini.

• 19:46

Kraj prvog poluvremena - Zvezda gubi 39:42

Hanga pogađa trojku uz zvuk sirene da prepolovi zaostatak Zvezde sa šest na samo tri poena.

U velikom stilu crveno-beli privode poluvreme, dobivši drugu deonicu 25:19. Hanga i Gedraitis se ističu sa 12, odnosno devet poena.

Sasvim dobro poluvreme domaćih koji su svaki put umeli da se vrate nakon veće prednosti Olimpijakosa.

• 19:32

15' - Hangina trojka podiže navijače Zvezde (26:30)

Zvezda pokušava da održi priključak, a Hanga pogađa trojku sa osam metara i to je sada četiri poena zaostatka.

Olimpijakos vodi 30:26, a ovo je bila Hangina druga trojka u drugoj četvrtini.

• 19:20

Kraj prve četvrtine - 14:23 za Olimpijakos

Bila je Zvezda u seriji, ali onda u poslednja dva minuta prve deonice Olimpijakos postiže čak 11 poena, dok je za to vreme jedino Teodosić pogodio trojku za Zvezdu.

Piters je pogodio sedam poena u nizu, i Larencakis i Vilijams-Gos su pomogli i to je devet poena prednosti za grčki tim.

• 19:15

8'- Serija Zvezde za 11:12

Zvezda se preko Jaga vraća na 11:12, serija crveno-belih posle ubedljivog početka Olimpijakosa.

Serija 8:0, pošto su gosti imali i "plus devet", a Hanga je prethodno pogodio važnu trojku.