Portugalci dokusurili Urugvaj - VAR, penal, pa junak Bruno Fernandeš

Deveti dan Mundijala u Kataru počeo je razočaravajućim remijem Srbije i Katara - 3:3. Gana je savladala Južnu Koreju sa 3:2. Brazil savladao Švajcarsku sa 1:0, a dan je zatvorila Portugalija pobedom 2:0 protiv Urugvaja

28. nov 2022 • 21:59

Kraj! Portualija - Urugvaj 2:0

Dva pogotka Bruna Fernandeša donose drugi trijumf Portugalcima. Evo kako sada izgleda tabela u grupi H:

90+3' - Gooool, 2:0 za Portugaliju

Nema više dileme, sve je gotovo - Bruno Fernandeš potvrđuje pobedu Portugalije za drugi trijumf na turniru!

90' - VAR potvrdio, penal za Portugal!

Igranje rukom u napadu Bruna Fernandeša, Himenez je bio u padu, ali jeste igrao rukom...

82' - Izlazi Kristijano Ronaldo!

Kakvo iznenađenje, prva zvezda Portugalaca napušta teren zbog izmene. Jedan od trojice igrača koji završava utakmicu, uz Žoaa Feliksa i Vilijana Karvalja.

Na terenu su sada Ramos, Nuneš i Paljinja.

78' - Sada Suarez u šansi!

Centaršut iz slobodnog udarca sa leve strane uputio je Dearaskaeta, a na prvoj stativi Suarez prihvata loptu i šutira levom nogom iz nezgodne pozicije, ali pogađa samo spoljni deo mreže. Portugalci se nekako još uvek drže...

75' - Urugvajci pogađaju stativu!

Kako sada Urugvajci pritiskaju Portugal. Fakundo Pelistri je odlično reagovao, ostavio loptu za Maksija Gomeza, a ovaj odmah po ulasku u igru odlično šutirao - ipak, isprečila se stativa i spasila Portugal!

72' - Luis Suarez ulazi u igru

Nema više Urugvaj šta da čeka, pa južnoamerička selekcija pravi dvostruku izmenu.

Na teren ulaze Luis Suarez i Maksi Gomez, dvojica napadača. Darvin Nunjez i Edinson Kavani izlaze iz igre.

Promena - ipak nije Ronaldo dao gol!

FIFA je naknadnim gledanjem snimka utvrdila da Ronaldo ipak nije dirao loptu kod centaršuta, pa je gol na kraju zvanično ipak pripisan Brunu Fernandešu. Ništa od devetog pogotka Kristijana na Mundijalima.

54' - Goooool, Portugalija vodi 1:0!

Ovo se čekalo, a strelac je Kristijano Ronaldo - njegov deveti na Mundijalima, a drugi na ovom turniru.

Odlična završnica, Bruno Fernandeš je centrirao, a Ronaldo potom samo dotakao loptu za vođstvo Portugalije.

51' - Uleteo navijač na teren!

Ovo do sada nismo videli na Svetskom prvenstvu u Kataru. Neko je uleteo na teren sa zastavom u boji duge, ali se u prenosu ništa više od toga nije moglo videti po pitanju tog incidenta.

Počelo je drugo poluvreme

Nadamo se golovima u ovih 45 minuta fudbala.

Kraj prvog poluvremena - 0:0

Možda nije bilo golova i možda nije bilo prevelikog broja šansi, ali je bilo zanimljivih momenata. Dosta energije i srčanosti, dosta faulova, ali ova borbenost dovela je Urugvajce nešto bližim vođstvu.

U nastavku se nadamo većem broju uzbuđenja...

32' - Neverovatna šansa za Urugvaj!

Ovo je moglo i moralo da bude gol! Rodrigo Bentankur je poveo napad sa sredine terena, bio je to napad "dva na pet", ali pravo niotkuda, Bentankur je uspeo da prođe između tri igrača Portugalije.

Izašao je "jedan na jedan" sa golmanom rivala, ali nije uspeo da savlada Dioga Kostu.

16' - Žoao Feliks preti Urugvaju

Bio je ovo malo brži napad Portugalije, imali su nešto više prostora, a na kraju Žoao Feliks pokušava sa ivice šesnaesterca. Ipak, Himenez u klizećem startu ga blokira i odbija loptu u korner.

12' - Himenez preti u skoku

Pokušaj Urugvaja nakon centaršuta Darvina Nunjeza sa leve strane. Tamo je Himenez bio najviši u skoku, ali njegov udarac glavom odlazi malo preko prečke gola Portugalije.

6' - Prvi žuti karton

Rodrigo Bentankur dobija javnu opomenu jer je nagazio Rubena Dijaša. Dosta energičan start utakmice do sada.

1' - Počela je utakmica!

Da vidimo šta su nam večeras spremili Portugalci i Urugvajci.

Portugalija - Urugvaj, sastavi timova:

Kraj meča!

Brazil je pobedio Švajcarsku, čime je ostavio "orlove" u igri.

83` GOL! Kasemiro!

Fenomenalan potez i gol Kasemira - iz prve je poklopio loptu i doneo prednost Brazilu.

64` GOL! Ipak ofsajd...

Vinisijus miran u završnici, zatresao je mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda u začetku akcije.

55` Rasplamsala se borba

I jedni i drugi žele gol, prvo je bilo uzbuđenja pred golom Brazila, ali su udarci Švajcaraca izblokirani.

Potom šansa na drugoj strani, ali je Rišarlison kasnio na ubacivanje.

46` Nastavljen je meč

Brazilci imaju loptu.

Poluvreme

Bez previše uzbuđenja i bez promene rezultata.

27` Fenomenalna šansa za Vinisijusa

Rafinja je savršeno proigrao Vinisijusa, ovaj šutirao u padu, ali je Zomer odbranio i sačuvao gol.

11` Prvi napad Brazila

Rišarlison je probao da proigra Vinisijusa, ali su Švajcarci otklonili opasnost u poslednjem trenutku.

1` Počeo je meč

Sa centra kreću Švajcarci.

Brazil - Švajcarska, sastavi timova:

Kraj meča

Gana je pobedila Južnu Koreju sa 3:2.

90+4` Pokušaj Čoa

Čo je dobro šutirao iskosa pod prečku, ali je golman odbranio pa će Južna Koreja imati korner.

90` Deset minuta nadoknade

Deset minuta nade za Južnu Koreju.

75` Odličan pokušaj iz slobodnog udarca

Li Kang In je šutirao sjajno iz slobodnjaka, ali je golman Gane odbranio.

68` GOL! Gana ponovo vodi

Kudus je postigao drugi gol na meču, Gana ponovo vodi.

Lopta je ubačena sa strane po zemlji, niko to nije očistio, pa je Kudus na drugoj stativi sačekao i smestio u mrežu.

61` GOL! Još jednom Čo

Južna Koreja je došla do izjednačenja!

Ponovo ubacivanje sa leve strane, Čo je skočio visoko i glavom još jednom neverovatno postiže gol.

58`GOL! Koreja se vraća u život

Odličan cenaršut sa boka, Čo je sjajno reagovao i glavom smanjio na 2:1.

53` Dobar pokušaj Čoa

Čo je probao glavom, ali je Zigi odbranio.

50` Amarti je probao

Šutirao je Amarti, ali pored gola.

46` Nastavljena je utakmica

Gana ima loptu.

Poluvreme

Gana vodi sa 2:0 na poluvremenu.

35` GOL! Drugi gol Gane

Kudus je skočio i samo zakačio glavom loptu, a ona je završila u mreži.

24` GOL! Gana vodi

Salisu se najbolje snašao posle prekida i velike gužve pred golom.

Nakon potvrde VAR-a, slave reprezentativci Gane.

8` Napadi Koreje

Pokušava Južna Koreja da ugrozi gol, ali su svi udarci izblokirani.

Južna Koreja ima loptu.

Južna Koreja - Gana, sastavi timova:

Sledi meč Južne Koreje i Gane

Drugi meč dana donosi duel Južne Koreje i Gane.

Timovi koji se bore za plasman u nokaut fazu iz grupe H.

Južna Koreja je u prvom kolu odigrala nerešeno sa Urugvajem 0:0, dok je Gana poražena od Portugalije sa 3:2.

Prvi meč završen remijem

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 3:3 sa selekcijom Kameruna u prvom današnjem meču.