Crveno-beli pregaženi u Istanbulu, najteži poraz Zvezde u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Efesa rezultatom 100:55 u poslednjem kolu regularnog dela Evrolige, čime su ugašene nade Partizana da može da se domogne plej-ina

Teškim porazom Crvene zvezde u Istanbulu, izgubila su oba beogradska kluba u Evroligi.

Partizan se nadao da bi "večiti" rival mogao do iznenađenja i prvog trijumfa nad Efesom na gostujućem terenu, ali je turska ekipa bila mnogo bolja ekipa, pa je u ranoj fazi meča bilo jasno da će crveno-beli teško moći do podviga u Istanbulu.

Zvezda je nervozno ušla u meč – ređale su se greške Rokasa Gedraitisa i Adama Hange, ali ni Efes nije blistao na početku.

Međutim, kada je "uhvatio zalet", Efes je brzo uvećavao prednost.

Zvezda je zaigrala bolje tek u završnici druge četvrtine, pa je bar na kratko uspela da zaustavi Efes da ne dođe do ogromne razlike.

Ni u nastavku meča se situacija nije popravila – Efes je prelako dolazio do poena, Ilajdža Brajant je pogađao iz svih uglova, a Osmani atraktivno zakucavao.

Zvezda se mučila u napadu, ali je u odbrani bila potpuno razbijena, pa je Efes došao do "plus 27" krajem treće četvrtine.

Krajem treće četvrtine, isključen je Miloš Teodosić.

Efes je krenuo u kontru, poigravali su se u napadu, a Tompson je bacio teatralno loptu saigraču na zakucavanje.

Teodosić je ovo video kao znak nepoštovanja, pri ovolikoj razlici, pa je ušao u raspravu sa protivnikom, a onda i sudijama.

Srpski košarkaš je pobesneo nakon isključenja, pa su morali da reaguju saigrači i odvoje ga od sudija.

Nervoza je dostigla vrhunac sredinom poslednje četvrtine, kada je, nakon trojke Efesa, Džons bespotrebno i bezobrazno odgurnuo Branka Lazića.

Bolomboj je stao u odbranu kapitena i uzvratio košarkašu Efesa, a malo je nedostajalo da dođe do opšte tuče na terenu.

Arbitri su pregledali snimak, a onda isključili Džonsa i, pomalo nepravedno, Bolomboja.

Brajant je sa 26 poena predvodio Efes, Vilis je dodao 15, Oturu 13, a Osmani jedan manje.

U ekipi Zvezde - Nedović, Gedraitis i Luka Mitrović su postigli po 11 poena.

Efes je sezonu okončao skorom 17-17, a na kom će mestu tabele završiti znaće se posle dvoboja Virtusa i Baskonije, koji trenutno imaju skor 17-16.

Zvezda je sezonu okončala na 16. mestu sa 11 pobeda i 23 poraza.

Debakl u Istanbulu je najubedljiviji poraz Zvezde ikad u elitnom takmičenju. Prethodni najteži poraz Zvezde u Evroligi iznosio je 38 razlike (53:91) od Himkija u Rusiji, oktobra 2015. godine.

Istovremeno, ovo je drugi najubedljiviji poraz u istoriji Evrolige, iza debakla Budućnosti protiv Montepaski Sijene (49:112) u februaru 2013. godine.

• 11. apr 2024 • 21:15

21:15

Kraj meča - 100:55

Težak poraz Zvezde u Istanbulu.

• 21:07

35' Prvi poeni Zvezde u ovoj četvrtini - 92:46

Džavonte Smart postiže prve poene Zvezde u poslednjoj četvrtini, nakon 16:0 serije Efesa.

• 20:58

34' Umalo tuča na terenu!

Posle trojke Efesa, Džons je nesportski odgurnuo Lazića, a Bolomboj je uzvratio protivniku.

Brzo su se umešali i ostali igrači, pa se situacija smirila.

Posle gledanjea snimka, arbitri su isključili i Džonsa i Bolomboja.

• 20:50

Kraj treće četvrtine - 76:44

Ogromna prednost Efesa.

• 20:46

29' Teodosić je isključen!

Duel Teodosića i Tompsona, tehnička za srpskog košarkaša, a potom i isključenje.

Tompson je u napadu bacio loptu saigraču za zakucavanje, a srpski košarkaš je to video kao potez nepoštovanja, pri ovolikoj razlici.

Teodosić je potom napravio jak faul, a onda ušao u raspravu i sa igračem i sa sudijama.

Umešali su se saigrači i odvukli srpskog košarkaša od sudija.

• 20:39

27' Trojka Brajanta - 64:39

Zvezdi preti katastrofa u Istanbulu, Brajant pogađa trojku za "plus 25".

• 20:32

25' Dobar prodor Nedovića - 54:39

Nedović je probio, postigao poene a onda i dodatno bacanje.

• 20:27

21' Nastavljen je meč

Zvezda juti prednost Efesa.

• 20:11

Poluvreme - 45:31

Efes ima veliku i značajnu prednost na poluvremenu.

Zvezda je tek u završnici druge četvrtine zaigrala bolje, pa je uspela da umanji prednost domaćina.

Ilajdža Brajant je nezaustavljiv - postigao je 19 poena (bez promašaja).

Luka Mitrović je dvocifren u ekipi Zvezde, ubacio je deset poena (bez promašaja).

• 20:06

17' Velika prednost Efesa - 38:24

Domaćin igra odlično u drugoj četvrtini, dok se Zvezda muči u napadu.