Partizan pobedom završio sezonu u Evroligi

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Valensije sa 79:66 u meču poslednjeg kola regularnog dela sezone Evrolige
Partizan pobedom završio sezonu u Evroligi© KK Partizan

Pomešanih osećanja su igrači i navijači Partizana obeležili kraj ove sezone Evrolige.

Srpski tim je savladao Valensiju u 34. kolu, ali to nije bilo dovoljno da se izbori plasman u narednu fazu takmičenja.

Crno-beli su ranije već ostali bez matematičkih šansi za 10. mesto, koje vodi u plej-in.

To ipak nije sprečilo navijače "parnog valjka" da ispune Arenu do poslednjeg mesta, a igrače da upišu pobedu nad španskom Valensijom.

Nije sve blistalo u igri srpske ekipe, koja je nešto bolje započela meč.

Vodio je Partizan 8:2, ali je usledila serija i preokret gostiju.

Gotovo čitavim tokom meča, igralo se u naletima i rezultatskim „klackalicama“.

Kad god bi Partizan stekao osetniju prednost, Valensija bi odgovorila i suprotno.

Tek u samom finišu poslednje četvrtine, Partizan je uspeo da postigne bitne poene za kraj deonice i izgradi momentum pred poslednjih 10 minuta susreta.

Boljom igrom u odbrani, a potom i lakšim rešenjima u napadu, prednost domaćeg tima je sve više rasla.

Trojkama Nanelija i Smita, dostizala je dvocifrenu brojku, koju gosti iz Valensije do kraja susreta nisu uspeli da dostignu.

Džejms Naneli je odigrao jedan od najboljih mečeva sezone, pošto je susret završio sa 19 poena i bio najbolji strelac pobedničkog tima.

Džejlen Smit je odigrao odlično i ubacio 15 poena, a dvocifreni su bili i Panter sa 12 i Avramović sa 10 poena.

U redovima Valensije, istakli su se Semi Odžele sa 17 i Džered Harper sa 13 postignutih poena.

Crno-beli sezonu završavaju na 11. mestu, sa učinkom od 16 pobeda i 18 poraza.

Valensija je 13. sa 14 pobeda i 20 poraza.

• 12. apr 2024 • 22:21

22:21

Kraj meča, pobeda Partizana

Avramović je stavio tačku na meč, pa je Partizan slavio rezultatom 79:66.

• 22:05

32' - Partizan stiče najubedljiviju prednost na meču

Trojkom Nanelija, crno-beli nastavljaju sa odličnom igrom i stiču najvećih + 11 u dosadašnjem toku meča.

Partizan vodi 65:54.

• 21:55

Kraj treće četvrtine: Partizan - Valensija 58:52

Veoam dobro je srpski tim zatvorio treću deonicu, pa je uspeo da preokrene rezultat i stigne ponovo do vođstva.

Nakon 30 minuta košarke, "parni valjak" vodi sa šest razlike.

• 21:46

27' - Gosti ponovo vode

Prava rezultatska "klackalica" se gleda u drugom poluvremenu. Smenjuju se ekipe u vođstvu, a na tri i po minuta do kraja treće četvrtine, gosti vode 49:48.

• 21:35

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

• 21:18

Poluvreme: Partizan - Valensija 35:37

Partijom u drugoj četvrtini, Partizan je u velikoj meri popravio utisak u ovom meču.

Srpski tim je uspeo da nadoknadi osetniji zaostatak, a na momente i da se sam odmakne i povede.

Ipak, Španci na poluvreme odnose prednost od dva poena - 37:35.

Panter je sa 10 poena najefikasniji u redovima crno-belih, a prati ga Avramović sa osam poena.

Kod Valensije, ističu se Harper sa 10 i Ožele sa devet poena.

• 21:08

16' - Partizan pravi seriju i preokret

Srpski tim pravi seriju 9:0 i potpuno preokreće meč u svoju korist. Partizan dolazi do prednosti 33:29.

• 20:52

Kraj prve četvrtine: Partizan - Valensija 15:21

Nakon 10 minuta košarke, gosti vode sa šest poena. Valensija je serijom 7:0 zatvroila prvu deonicu i tako došla do prve osetnije prednosti.

Ledej i Avramović sa pet i četiri poena, predvode strelce Partizana.

Kod španskog tima se ističu Ožele sa sedam i Klaver sa pet poena.

• 20:40

5' - Egal nakon polovine prve deonice

Iako je Partizan bolje otvorio meč i vodio 8:2, gosti su narpavili seriju 6:0 i došli do izjednačenja.