Prekid, preokreti i meč od dva i po sata – Zvezdi prvi "večiti derbi" u sezoni!

Košarkaši Crvene zvezde uspešniji od Partizana u prvom ovosezonskom "večitom derbiju" koji je trajao više od dva i po sata
Prekid, preokreti i meč od dva i po sata – Zvezdi prvi "večiti derbi" u sezoni!© ABA liga/Dragana Stjepanović

Crveno-beli su savladali najvećeg rivala rezultatom 90:74 u osmom kolu ABA lige i prekinuli niz nepobedivosti Partizana.

Sada obe ekipe imaju po jedan neuspeh u regionalnom takmičenju, a koliko god da je duel bio neizvestan, na kraju su crno-beli doživeli ubedljiv poraz.

Duel je počeo izjednačenom igrom i neredima sa tribina, pošto su navijači Zvezde ubacivali predmete na teren.

Kapiten Branko Lazić ih je preko razglasa zamolio da to ne čine, ali su oni nastavili, pa su sudije prekinule susret 37 sekundi pre kraja prve deonice.

Arbitri su otišli u svlačionicu i duel je nastavljen nakon više od pola sata, tek kada je deo tribine sa najvernijim "delijama" ispražnjen.

Ekipa Željka Obradovića je diktirala ritam po povratku na parket, u nekoliko navrata imala pet ili šest poena prednosti, ali crveno-beli nisu dozvolili rivalu da se odlepi.

Serijom u finišu tog dela su preokrenuli i na odmor otišli minimalnom prednošću – 49:48.

Kako su završili drugu, tako su počeli i treću deonicu – velikom serijom poena. Luka Vildoza je predvodio svoj tim, pomogli su mu Džon Holand i Bentil, pa je prvi put u duelu Zvezda stigla do dvocifrenog viška.

Gost je uspeo da prepolovi zaostatak, ali u poslednjoj četvrtini je postigao samo devet poena i na kraju je Zvezda ubedljivo trijumfovala.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je spomenuti Vildoza sa 19 poena i pet skokova, dok je dva poena manje, uz pet asistencija imao Nemanja Nedović.

Na drugoj strani, najbolji je bio Papapetru sa 15 poena i pet uhvaćenih lopti, a pratio ga je Egzum sa 14 poena.

Partizan ima sedam pobeda i jedan poraz, dok je Zvezda na učinku 6-1.

• 28. nov 2022 • 22:34

22:34

40' Kraj utakmice! Zvezda je pobedila Partizan 90:72!

Velika pobeda Zvezda u prvom derbiju ove sezone.

• 22:26

36' Panter završio utakmicu

Kapiten Partizana zaradio petu ličnu grešku i završio utakmicu pre vremena.

• 22:15

33' Zvezda opet otišla na +10

Izuzetno dobro domaćin kontroliše ritam utakmice i ponovo odlazi na +10. Partizan za sada nema rešenje.

• 22:11

31' Oštar faul Ledeja nad Mitrovićem na startu poslednje četvrtine

Krenuo je Mitrović u kontru na početku odlučujuće četvrtine i usledio je oštar faula Zeka Ledeja. Oborio je krilnog centra Zvezde na zemlju i napravio nesportsku. Crveno-beli to iskoristili i poveli 71:65.

• 22:07

Kraj treće četvrtine: Crvena zvezda – Partizan 70:65

Još 10 minuta do kraja, Zvezda ima pet poena prednosti.

• 21:57

27' Sada se crno-beli rezultatski vratili

Nastavio je Papapetru sa sjajnom rolom i potpuno vratio svoj tim u igru. Rezultat je 63:62.

• 21:53

26' Partizan prepolovio zaostatak

Uspeli su igrači Željka Obradovića da smanje zaostatak uprkos trojki Bentila, pa posle pogotka Papapetrua gube 63:57.

• 21:46

23' Dvocifrena prednost crveno-belih

Prvi put u ovom susretu jedna ekipa ima dvocifreni višak. Zvezda je početkom treće četvrtine otišla na 58:48.

• 21:43

22' Sada Zvezda odlazi na +6

Zvezda mnogo bolje otvara treću četvrtinu i posle trojke Holanda, ima šest poena viška (54:48).

• 21:40

21' Počela treća četvrtina

Zvezda i dalje bez povređenog Nikole Ivanovića koji se neće vraćati na teren.