Real je u polufinalu Lige šampiona - Siti na penale ostao bez evropske krune

Posle velike drame, najtrofejniji evropski klub je izbacio branioca trofeja i to posle boljeg izvođenja jedanaesteraca u Mančesteru

Fudbaleri Bajerna i madridskog Reala igraće međusobno u polufinalu Lige šampiona pošto su večeras eliminisali Arsenal pobedom 1:0, odnosno Mančester siti penalima - 4:3 (1:1 u regularnom toku).

Posle 3:3 u prvom meču u Madridu, revanš u Mančesteru nije bio tako spektakularan, a na kraju je rešen izviđenjem penala.

Prvi put od sezone 2004/05 jednaesterci su odlučivali ishod četvrtfinala Lige šampiona i prvi put je Mančester siti poražen u penal seriji, prethodna tri puta "građani" su prolazili dalje.

U prvoj seriji golman Sitija Ederson brani udarac Luke Modrića, ali zatim čuvar mreže Reala Andrej Lunjin brani veoma loše udarce Bernarda Silve i Matea Kovačića. Svi ostali igrači madridskog kluba postižu golove sa bele tačke i donose Realu plasman u polufinale.

Što se tiče regularnog toka meča, Real je na "Etihadu" poveo već u 12. minutu, Rodrigo je iz drugog pokušaja, posle odbrane Edersona, uspeo da pošalje loptu u mrežu iz neposredne blizine. Siti je posle toga uglavnom kontrolisao igru i napadao, ali nije stizao do stoodstotnih prilika.

Domaćin je napokon izjednačio u 76. minutu, Kevin de Brujne je matirao dotle odličnog golmana Reala Lunjina.

U 82. minutu De Brujne je promašio stoodstotnu šansu, posle dodavanja rezerviste Žeremija Dokua prebacio je gol sa desetak metara, pa je ostalo 1:1 i meč je otišao u produžetak.

Real je u finišu prvog produžetka, u 105+2. minutu imao fenomenalnu šansu, ali je je Antonio Ridiger prebacio gol iz neposredne blizine.

Bajern je do pobede protiv Arsenala stigao golom Jozue Kimiha u 63. minutu. Vezista je bio strelac posle dodavanja Rafaela Gereira. Prethodno je na startu drugog poluvremena Leon Gorecka pogodio stativu. Posle 2:2 u prvom meču u Londonu Bajernu je minimalna pobeda bila dovoljna za prolaz u polufinale.

Trener Bajerna Tomas Tuhel postao je prvi nemački stručnjak koji sa tri različita kluba igrao u polufinalu Lige šampiona, ranije je to uspeo sa Pari Sen Žermenom i Čelsijem, sa kojim je 2021. godine i osvojio "ušati pehar".

Drugi polufinalni par čine Borusija iz Dortmunda i Pari Sen Žermen. Prve utakmice polufinala igraće se 30. aprila i 1. maja, a revanši 7. i 8. maja.

17. apr 2024 • 23:46

Gotovo je - Real je u polufinalu, Siti je ispao!

Za Siti je sada šutirao golman Ederson i matirao je kolegu Lunjina odličnim udarcem za 3:3.

Ali sada je momenat odluke za Real, a loptu uzima Ridiger - gol i Real je u polufinalu Lige šampiona!

Četvrta serija - Real ima 3:2

Foden je četvrti za Siti i postiže gol za 2:2.

Na redu za Real je Naćo koji postiže gol za 2:3.

Treća serija - sada Real vodi 2:1

Kovačić je treći za Siti i Lunjin još jednom brani udarac, drugi u nizu.

Lukas Vaskez je treći za Real i vrlo je siguran za 1:2!

Druga serija - Real stiže do 1:1!

Bernardo Silva šutira katastrofalno i Lunjin lako brani udarac po sredini gola.

Za Real je na redu Belingem i pogađa za 1:1.

Prva serija - Siti vodi 1:0!

Siti prvi šutira, a Hulijan Alvarez je odmah uzeo loptu i sjajno pogodio.

Za Real prvi šutira Modrić, ali Ederson brani!

Čekamo penale!

Završen je i drugi produžetak u Mančesteru i uprkos dominaciji Sitija, Real je uspeo da izdrži i dodatnih 30 minuta tokom kojih nije bilo baš toliko dešavanja.

Sada čekamo penale!

Kraj prvog produžetka - 1:1

I dalje bez golova posle 15 minuta u prvom produžetku.

Najbolju šansu je u samom finišu imao Antonio Ridiger za Real, ali je sa samo nekoliko metara bio neprecizan...

Kraj i produžeci!

Bajern je eliminisao Arsenal pobedom 1:0, kraj utakmice u Minhenu!

Za to vreme, 1:1 u Mančesteru pa će Siti i Real Madrid sada igrati produžetke!

82' - Nova šansa za Siti!

Zicer je imao sada De Brujne da sa penala donese potpuni preokret, ali nije lepo namestio telo pri ovom udarcu i lopta odlazi preko prečke Realovog gola.

76' - Gooool, Siti stiže do 1:1

Žeremi Doku je napravio promenu i uneo energiju po ulasku u igru umesto Griliša, a odlično se na kraju snašao Kevin de Brujne i uspeo da iskoristi slabo izbijenu loptu Ridigera.

63' - Goool, Bajern vodi 1:0 u Minhenu!

Držao se dugo Arsenal, ali više nije mogao da izdrži.

Jošua Kimih je strelac za vođstvo Bajerna i to na asistenciju Rafaela Gereira i sada Bavarci imaju 3:2 u ukupnom skoru. Arsenal će morati da napadne u poslednjih pola sata!

Stativa u Minhenu - Bajern ostaje na 0:0

Opasno je bilo po Arsenal na "Alijanc areni". Leon Gorecka je šutirao i pogodio stativu, ali vezista Bajerna nije imao sreće.

53' - Opet Siti preti

Prvo je umalo Naćo postigao autogol kada je zaustavio Holanda, ali je izbio loptu u korner. Nakon kornera je ponovo bilo opasno, ipak, drži se Real i dalje odlično.

Počelo je drugo poluvreme

Čekamo rasplet i poslednje učesnike polufinala Lige šampiona.

Kraj prvog poluvremena

Real vodi u Mančesteru 1:0, a u Minhenu nema golova između Bajerna i Arsenala.

Bilo je dosta više uzbuđenja na meču na "Etihadu", ali narednih 45 minuta obećavaju još više!

36' - I Griliš preti Realu

Ostaje 1:0, ali bilo je jako opasno. Utrčao je Griliš po levoj strani i jako dobro šutirao, ali Lunjin izbija u korner.

27' - Bez golova u Minhenu

Bajern napada u Minhenu, ali se Arsenal sasvim dobro drži. Još uvek je sve potpuno izjednačeno u tom dvomeču.

19' - Siti pogađa prečku, opasno je!

Prvo je De Brujne pretio, a Lunjin dobro reagovao na golu Reala, da bi u nastavku na centaršut najbolje skočio Holand čiji udarac pogađa prečku. Ipak, ostaje nekako 1:0 za Real, ali mnogo uzbuđenja u ovim trenucima.

17' - Pokušaj Holanda na drugoj strani

Pokušava sada i Siti, centaršut s leve strane ide ka Holandu, a norveški napadač dobro šutira glavom, ali ipak malo preko gola.

12' - Goool, 1:0 za Real Madrid!

Taman kada je bilo evidentno da nema dešavanja ni na jednom meču u uvodnim minutima, tako Real stiže do vođstva u Mančesteru!

Valverde je uposlio Vinisijusa, ovaj prosledio sunarodniku Rodrigu i to je 1:0 za Real, ukupan rezultat je sada 4:3!

1' - Počele su utakmice!

Da vidimo šta nam se ovog puta sprema u Mančesteru i Minhenu!

Sastavi: Mančester siti - Real Madrid

Sastavi: Bajern - Arsenal