Budućnost je prvi polufinalista ABA lige, čeka se Partizan

Zahvaljujući drugoj pobedi u isto toliko mečeva u četvrtfinalnoj seriji protiv Zadra, ekipa Budućnosti se plasirala u polufinale ABA lige
Budućnost je prvi polufinalista ABA lige, čeka se Partizan© ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin

Za razliku od prvog meča odigranog u dvorani "Morača" u Podgorici, drugi susret Budućnosti i Zadra ponudio je znatno veću neizvesnost.

Već od uvodnih minuta je hrvatski tim nagovestio da će pružati veći otpor favorizovanom rivalu.

Nakon 10 minuta košarke, gosti su vodili tek jedan poen (16:15), a na poluvreme se otišlo sa šest poena prednosti za Budućnost.

Tvrda treća deonica je tek za jedan poen pripala domaćinu (14:13), da bi u poslednjoj četvrtini obe ekipe pokazale svoj napadački potencijal.

Crnogorska ekipa je uspela da odbije sve nalete domaćih i na kraju slavi sa 80:73.

Makundu je predvodio podgorički tim do pobede sa 19 poena, 13 je ubacio Ferel, a poen manje je imao Kamenjaš.

Kod Zadra su se istakli Lakić sa 17, Ramljak sa 14 i Božić koji je umalo imao tripl-dabl.

MVP regionalnog dela prvenstva je meč završio sa 14 poena, devet skokova i 10 asistencija.

Sa dve pobede u isto toliko odigranih utakmica u seriji za Zadrom, ekipa Budućnosti je obezbedila plasman u polufinale regionalnog takmičenja.

Protivnik u polufinalu će im biti bolji iz serije koju igraju Partizan i Igokea.

Srpski tim vodi 1-0 i ima šansu da u narednoj utakmici u nedelju, izbori plasman u narednu fazu.