Zvezda potpunim preokretom do pobede u derbiju, Partizan platio kaznu dva penala

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Partizana sa 3:2 u 173. "večitom" derbiju u okviru prvog kola plej-ofa Superlige Srbije

Poprilično sličan "večiti" derbi odigrali su Crvena zvezda i Partizan, poput prošlog na stadionu "Rajko Mitić".

Ipak, ovoga puta je ishod bio drugačiji, pošto je Zvezda uspela da napravi preokret i slavi golovima u završnici i sudijskoj nadoknadi.

Zvezda je više napadala, stvarala veći broj šansi i opasnih situacija na polovini rivala, ali je na kraju morala da juri rezultat.

Partizan je ponovo znao da materijalizuje svoje šanse i kazni gotovo svaku grešku domaćina.

Delovalo je da će crno-beli imati povoljan rezultat, ali je Zvezda uspela da postigne dva gola u samoj završnici meča.

Sve je počelo u 11. minutu, kada je Stojković probio i centrirao sa desne strane, a Baždar na drugoj stativi glavom poslao loptu u mrežu.

Ipak, prednost Partizana trajala je tek pet minuta. Kovačević je izgubio loptu, a Ivanić je to iskoristio, pokušao da zaobiđe golmana Krunića i iznudio penal.

Siguran sa bele tačke bio je Kanga.

Do kraja prvog poluvremena se rezultat nije menjao, ali je drugi deo meča doneo rasplet.

Minut 56. bio je na semaforu kada je Zahid proigrao Severinu, a ovaj povukao loptu na protivničkoj polovini i na maestralan način savladao Glazera za vođstvo Partizana od 2:1.

Iz napada u napad, Zvezda je krenula u totalnu ofanzivu i na kraju uspela da postigne dva gola.

U 90. minutu je Endiaje pobegao odbrani rivala, izdržao duel sa Markovićem i na kraju pokazao smirenost u zavšrnici, kada je prebacio golmana gostiju za 2:2.

Usledila je uzbudljiva nadoknada u iznosu od 15 minuta, zbog čestih prekida igre.

U devetom minutu nadoknade, Bukari je istrčao u kontru, pretrčao Antića koji ga je oborio u svom šesnaestercu.

Novi penal za Zvezdu, ovoga puta u gol je pretvorio Katai, koji je tako kompletirao preokret i doneo pobedu Zvezde od 3:2.

Nakon pobede, crveno-beli imaju 10 bodova prednosti u odnosu na "večitog" rivala, nakon prve utakmice u plej-ofu Superlige Srbije.

U narednom kolu, Zvezda će ići u goste kod Vojvodine, dok će Partizan dočekati ekipu TSC-a.

Već u sredu, sledi novi derbi, u polufinalu Kupa Srbije, takođe na stadionu "Rajko Mitić".

20. apr 2024 • 20:15

Kraj meča, Zvezda je savladala Partizan

Golovima u finišu meča, Crvena zvezda je savladala Partizan sa 3:2 u 173. "večitom" derbiju.

90 +9' - GOL! Katai precizan sa bele tačke, Zvezda vodi

Aleksandar Katai je uputio veoma precizan udarac, Krunić je pogodio stranu, ali nije uspeo da odbrani šut.

Zvezda stiže do potpunog preokreta i vođstva od 3:2.

90 +7' - Penal za Zvezdu

Bukari je istrčao u kontru, pretrčao Antića, koji ga obara unutar sopstvenog šesnaesterca.

Ilić je pokazao na belu tačku, pa će Zvezda imati priliku da napravi potpuni preokret.

Igraće se još 15 minuta

Sudijska nadoknada iznosi čak 15 minuta, jer je arbitar Ilić u mnogo navrata morao da prekida igru.

90' - GOL! Endiaje donosi Zvezdi izjednačenje

Pobegao je Zvezdin napadač odbrani gostiju, izdržao duel sa Markovićem i na kraju smirenom zavšrnicom prebacio golmana Krunića i postigao pogodak.

Zvezda stiže do izjednačenja u 90. minutu.

86' - Hvang pogađa stativu

Nakon centaršuta Đige, lopta je stigla do Hvanga na ivicu šesnaesterca, a ovaj je veoma solidno šutirao.

Međutim, vrhovima prstiju golman Krunić kači loptu, koja potom pogađa stativu.

Ostaje 2:1 za Partizan.

69' - Poništen gol Zvezdi

Proslavili su pogodak domaći fudbaleri, ali je na kraju on poništen zbog ofsajda.

Neverovatne odbrane imao je Krunić, prvo nakon šuta Kataija iskosa, a potom i prilikom šuta Endijaea glavom.

U nastavku akcije, lopta se odbila do Bukarija, koji je progirao Kataija, koji je glavom prosledio u mrežu.

Ipak, prilikom centaršuta u začetku akcije, Endiaje je bio u nedozvoljenoj poziciji.

64' - Partizan mora da menja, Kastiljo je povređen

Žestok sudar imao je Kastiljo sa svojim golmanom Kurnićem, pri prekidu i centaršuta fudbalera Zvezde.

Kastiljo krvav napušta meč, a umesto njega na terenu je Stjepanović.

U igri je i Saldanja, koji je ušao umesto Baždara.

60' - Krunić ponovo čuva mrežu Partizana

Ponovo je Zvezda bila u prilici za postigaznje gola. Stamenić je centrirao ka Endiajeu, čiji udarac glavom brani golman Partizana.

56' - GOL! Partizan ponovo vodi, Severina je strelac

Nije Zvezda uspela da očisti opasnost nakon centaršuta sa leve strane. Zahid je doturio loptu do Severine, koji se namestio i perfektno šutirao i od stativu poslao loptu u mrežu Zvezde.

Partizan vodi 2:1 na stadionu "Rajko Mitić".

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

Crvena zvezda je izvršila jednu promenu, umesto Rodića je na terenu Điga.

Poluvreme: Crvena zvezda - Partizan 1:1

Nakon prvih 45 minuta utakmice, rezultat 173. "večitog" derbija je 1:1.

Partizan je poveo golom Baždara u 11. minutu, da bi Zvezda u 15. izjednačila preko Kange.

45' + 1' - Bukari ne koristi "zicer"

Hvang je uposlio brzonogog Bukarija, koji je pobegao odbrani rivala i izbio gotovo sam pred golmana gostiju.

Ipak, nije najbolje šutirao, a nakon odlične intervencije Krunića, rezultat ostaje 1:1.

37' - Bukari šutira pored gola

Dugo je trajala akcija Zvezde, na kraju je lopta stigla do Bukarija, koji se iz nekoliko puta nameštao na udarac.

Na kraju ga je i uputio, ali lopta odlazi pored gola Partizana.

Ostaje 1:1.

28' - Goh pogađa stativu

Pretio je Partizan iz tranzicije, u kojoj je Goh ušao u šesnaesterac Zvezde.

Udarac fudbalera gostiju pogodio je stativu, nakon čega je domaćin otklonio opasnost.

16' - GOL! Kanga donosi izjednačenje

Uspeo je golman Krunić da pogodi stranu u koju je uputio loptu Kanga, ali je udarac Gabonca bio dovoljno jak i precizan.

Zvezda dolazi do izjednačenja golom sa bele tačke.

14' - Penal za Zvezdu

Veliku grešku napravio je Kovačević na svojoj polovini, Ivanić je oduzeo loptu i krenuo u trk, potom je sklonio ispred golmana Krunića, koji ga obara.

Sudija Ilić je pokazao na belu tačku, a nakon potvrde iz VAR sobe, dosuđen je penal.

11' - GOL! Baždar donosi Partizanu prednost

Raspoloženi Severina je uposlio Stojkovića na desnoj strani, ovaj uputio centaršut koji je prebacio Glazera i pronašao Baždara.

Mladi fudbaler Partizana je glavom prosledio loptu u mrežu i doneo svom timu prednost.

9' - Neverovatan promašaj Bukarija

"Slalom" Bukarija u protivničkom petercu, na kraju nije rezultovao pogotkom, pošto je završnica fudbalera iz Gane bila loša.

Lopta je otišla tik pored stative gola Partizana.

5' - Još jednom Zvezda u napadu, rezultat se ne menja

Ivanić je probio po levoj strani, nakon čega je proigrao Stamenića u šesnaestercu rivala, ali udarac veziste Zvezde je otišao pored gola.

3' - Prvi pokušaj Zvezde na meču

Uspeo je Endiaj da prihvati loptu i uputi udarac ka golu Partizana, ali to nije bila veća opasnost po gol golmana Krunića.

1' - Velika šansa za Partizan, ostaje 0:0

U samo 60 sekundi meča, Partizan je dva puta zapretio.

Prvo je Severina šutirao pored gola rivala, da bi nekoliko sekundi kasnije Baždar odlično gađao unutar šesnaesterca.

Glazer je maestralno reagovao i poslednjim naporima zaustavio udarac.

1' - Počeo je 173. "večiti" derbi

Nakon par minuta kašnjenja zbog pirotehnike navijača obe ekipe, glavni arbitar Pavle Ilić označio je početak 173. "večitog" derbija.

Nađ ipak vodi Partizan

Različite informacije su se pojavljivale oko mesta trenera Partizana u 173. "večitom" derbiju.

Poslednje, koje je su potvrdili crno-beli, kažu da je Albert Nađ napustio Urgentni centar i da stiže na početak meča, u kojem će predvoditi "parni valjak".

Albert Nađ u bolnici

Iako je trebalo da na mestu trenera Partizana zameni suspendovanog Igora Duljaja, Albert Nađ neće voditi crno-bele.

Kako prenosi "Arena sport", Nađ neće voditi meč Partizana, jer se nije osećao dobro. Srpski stručnjak je prevezen u Urgentni centar.

Ekipu Partizana će predvoditi Bojan Zavišić.

Poznati su sastavi timova:

Crvena zvezda: Glazer – Rodić, Spajić, Dragović, Mijailović – Stamenić, Kanga, Hvang, Bukari, Ivanić – Šerif.

Partizan: Krunić – Stojković, Marković, Kovačević, Antić – Ovusu, Kastiljo, Zahid, Goh, Severina – Baždar.

Navijači pristižu na stadion

Veliki broj navijača uputio se na stadion "Rajko Mitić".

Organizovane pristalice Partizana, uz pratnju policije su došli do stadiona Crvene zvezde.

Gužve su u čitavom Beogradu, a područje oko stadiona obezbeđuje veliki broj policijskih snaga.

Saobraćaj u svim ulicama koje vode ka najvećem srpskom stadionu, prinudno je blokiran.

Tuča navijača obeležila uvertiru

Navijači Partizana i Crvene zvezde potukli su se i izazvali incidente u prestonici Srbije.

Nekoliko sati pred okršaj fudbalera Partizana i Crvene zvezde u plej-ofu Superlige, pristalice ova dva kluba izazvali su nerede, a policija je ubrzo reagovala

Kako javljaju beogradski mediji, oko 100 navijača Crvene zvezde je napalo manju grupu navijača Partizana, na uglu ulica Ruzveltove i Kraljice Marije, kod Vukovog spomenika.

Korišćene su motke, ali i pirotehnika, a iako se ceo napad desio munjevitom brzinom, izuzetno brzo je reagovala i policija, i uhapsila više od 50 huligana. U obračunu su povređene dve osobe.