Zvezdi još jedna pobeda u derbiju i prolazak u finale Kupa, Partizan ostao praznih šaka

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Partizana sa 2:0 u meču polufinala Kupa Srbije. Crveno-belu su izborili plasman u finale i imaće šansu da odbrane "duplu krunu“

Čak dva puta u četiri dana, Crvena zvezda je uspela da savlada "večitog" rivala.

Za razliku od prethodnih mečeva ljutih rivala, tim Vladana Milojevića ovoga puta je znao na vreme da iskoristi svoje šanse i tako u mirnijoj situaciji privede susret kraju.

Ipak, nije tako mirno bilo na samom startu meča, pošto je počelo jednom nesvakidašnjom scenom.

Nakon minuta ćutanja u znak nedavno preminulog ekonoma Crvene zvezde Dragana Milanovića, fudbaleri Partizana nisu zauzeli svoje pozicije za početak susreta.

Trener crno-belih Igor Duljaj držao je govor kraj aut linije, a fudbaleri "parnog valjka" u par navrat su ignorisali poziv glavnog arbitra Milana Milanovića.

To je na kraju rezultovalo žutim kartonom za kapitena Partizana Svetozara Mijailovića, pre prvog sudijskog zvižduka.

U početku susreta, Partizan je bio opasnija ekipa i crno-beli imaju za čime da žale u ovom meču.

Dve veoma izgledne situacije crno-beli nisu pretvorili u pogodak.

U 16. minutu je Baždar proigrao Goha, koji je izbio sam pred golmana Glazera, ali mu ovaj ipak brani šut sa ivice šesnaesterca.

Pet minuta kasnije, nova kontra Partizana i nova šansa. Severina je proigrao Baždara, ovaj uspeo da kreira poziciju za šut, ali je lopta otišla preko gola.

Zvezda je ta dva promašaja skupo naplatila, pošto je u samo tri minuta razmaka, iz dve šanse postigla dva gola.

Igrao se 27. minut kada je Hvang "zalomio" Kalulua i uputio centaršut u peterac Partizana, gde Olajinka uz pomoć bloka Filipovića, smešta loptu nekako u mrežu za 1:0.

Tri minuta kasnije, dosta slična situacija i centaršut sa desne strane, ovoga puta Mijailovića.

Olajinka je sjajno primio loptu, izbacio čuvara i „zakucao“ loptu u mrežu gostiju za 2:0.

Bio je to rezultat sa kojim se otišlo na pauzu za poluvreme.

Igralo se u nešto slabijem ritmu u drugih 45 minuta, ali je Zvezda nastavila da napada gol „večitog“ rivala.

Stvorili su crveno-beli pregršt šansi, ali je nedostajalo realizacije istih.

Iako je Partizan bio taj kojem rezultat nije odgovarao, izabranici Igora Duljaja nisu imali rešenja da dođu do gola kojim bi učinili završnicu meča zanimljivijom.

Zvezda je izborila plasman u finale Kupa Srbije, gde će se sastati sa ekipom Vojvodine.

Vojvodina je u prvom polufinalu eliminisala Radnički u Kragujevcu sa 1:0.

Izabranici Vladana Milojevića će tako imati šansu da obrane "duplu krunu" iz prošle sezone, pošto u domaćem prvenstvu imaju 10 bodova prednosti u odnosu na Partizan.

24. apr 2024 • 21:04

Kraj meča, Zvezda ide u finale

Pobedom od 2:0 u "večitom" derbiju, Crvena zvezda je eliminisala Partizan i izborila plasman u finale Kupa Srbije.

Igraće se još četiri minuta

Sudijska nadoknada drugog poluvremena iznosi četiri minuta.

90' - Jovanović nastavlja da briljira

Golman Partizana odbranio je šuteve prvo Mijailovića sa distance, a potom i Kataija nakon prekida.

Ostaje 2:0 za Zvezdu.

84' - Zvezda ne koristi veliku šansu

Ponovo je fantastično reagovao golman Partizana Jovanović, ovoga puta prilikom pokušaja Endijaja, kojeg je proigrao Katai.

58' - Ostaje 2:0, Jovanović i stativa čuvaju gol Partizana

Hvang je izveo slobodan udarac i uputio opasnu loptu u peterac rivala, tamo Ivanićev udarac u poslednjem trenutku brani Jovanović, a novi pokušaj Zvezdinog igrača zaustavila je stativa.

52' - Nestvaran promašaj Olajinke

Fantastično je probio Piter Olajinka, izbacio jedinog čuvara i izbio sam pred golmana Jovanovića.

Ipak, okliznuo se Zvezdin fudbaler i to je uticalo na to da prebaci loptu preko gola.

Poluvreme: Crvena zvezda - Partizan 2:0

Autogolom Filipovića i golom Olajinke, Crvena zvezda na poluvreme odlazi sa prednošću od 2:0.

30' - GOL! Olajinka povećava na 2:0 za Zvezdu

Ponovo je Olajinka glavni akter, ovoga puta nakon centaršuta Mijailovića sa desne strane.

Sjajno je Olajinka prihvatio loptu, namestio se i potom je "zakucao" u gol Partizana.

Zvezda stiže do prednosti od 2:0.

27' - GOL! Zvezda vodi

Lopta se nakon kornera koji je izveo Hvang, vratila fudbaleru iz Južne Koreje.

Hvang je sjajno "zalomio" čuvara i uputio centaršut u peterac gostiju. Olajinka je bio najviši u skoku, a lopta se od Filipovića odbila u mrežu gostiju.

21' - Sada Baždar ne koristi izglednu šansu

Odlična igra u tranziciji Partizana, koji je ponovo kreirao ozbiljnu šansu. Severina je uposlio Baždara, koji je "zalomio" Rodića, ali je potom šutirao preko gola domaćina.

Ostaje 0:0.

16' - Najbolja šansa na meču, Glazer brani udarac Goha

Sjajno je Baždar "spojio" Goha sa protivničkim golom, ali je udarac fudbalera iz Južne Koreje uspeo da odbrani golman Zvezde Omri Glazer.

Bila je ovo najbolja prilika u dosadašnjem toku meča.

10' - Bez šansi na startu

Uvodnih deset minuta meča protekli su bez većih uzbuđenja.

Crvena zvezda nije iskoristila potencijalno opasne situacije u tranziciji, dok je Partizan mogao preko Severine da stvori ozbiljniju šansu, ali je nedostajao bolji završni pas.

1' - Susret počeo žutim kartonom

Nesvakidašnja situacija odvila se pre početka meča. Glavni sudija Milanović je nekoliko puta pozvao fudbalere Partizana da zauzmu pozicije na terenu.

Crno-beli to nisu činili, već je trener Igor Duljaj držao govor kraj aut linije.

Rezultat svega je da Partizanov kapiten Svetozar Marković, na startu meča dobija žuti karton.

1' - Počeo je meč

Nakon minuta ćutanja u znak poštovanja prema preminulom Draganu Milanoviću, dugogodišnjem ekonomu Crvene zvezde, počeo je meč na stadionu "Rajko Mitić".

Fudbaleri Zvezde nosili su majice sa likom preminulog Milanovića.

FK Partizan nije izašao na teren u najavljenim majicama, kojima je trebalo da bude poslata poruka FSS-u.

Vojvodina je prvi finalista Kupa Srbije

Golom Koraća u sudijskoj nadoknadi, ekipa Vojvodine je savladala Radnički u Kragujevcu sa 1:0.

Novosađani su tako izborili plasman u finale Kupa Srbije, gde će čekati boljeg iz duela Crvene zvezde i Partizana.

Poznati su sastavi "večitih"

Milojević i Nađ odlučili su se za sledećih 11 igrača:

Crvena zvezda: Glazer - Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić - Stamenić, Hvan - Bukari, Ivanić, Olajinka - Endijaje.

Partizan: Jovanović - Filipović, Kovačević, Marković, Antić - Ovusu, Zahid - Severina, Goh , Kalulu - Baždar

Milanoviću poverena pravda

Težak zadatak da bude glavni arbitar meča poveren je Milanu Milanoviću.

Arbitar rodom iz Ćuprije, delegiran je za novi derbi, uprkos spekulacijama da bi to mogao ponovo biti sudija Ilić.

Milanović je delio pravdu u "večitom" derbiju u finalu Kupa Srbije 2022. godine, kada je Zvezda slavila 2:1, golovima Kataija.

Zvezda u boljem raspoloženju ulazi u derbi

Za razliku od Partizana, Crvena zvedza poprilično mirno čeka utakmicu.

Crveno-beli su praktično obezbedili novu šampionsku titulu, a još jedna pobeda protiv "večitog" rivala dovela bi ih u poziciju da na kraju sezone ciljaju duplu krunu.

Partizan na kraju odlučio da igra polufinale

Nakon nedavno odigranog "večitog" derbija, Partizan je osuo "drvlje i kamenje" na glavnog sudiju Pavla Ilića.

Crno-beli su išli toliko daleko da su najavili da neće igrati utakmicu u Kupu.

Na kraju je Upravni odbor doneo odluku da se utakmica igra, ali su crno-beli najavili da će "na utakmici iskazati revolt i protest na poseban način i zahtevati da se odnos prema klubu hitno promeni, u skladu sa značajem koji FK Partizan ima za srpski fudbal".

Treći derbi za nešto više od mesec dana

U veoma kratkom vremenskom periodu, Crvena zvezda i Partizan odigraće treći "večiti" derbi.

Prethodna dva, odigrana u Superligi Srbije, donela su veliki broj golova i uzbuđenja.

Crvena zvezda je u subotu nakon preokreta slavila sa 3:2, a 9. marta bilo je nerešeno 2:2.