Englezi bez milosti prema komšijama, Pulišić odveo SAD u osminu finala

Reprezentacija Engleske savladala je Vels sa 3:0 u poslednjem kolu grupne faze, pa će u narednu fazu takmičenja sa prve pozicije. U osminu finala će i selekcija SAD, koja je sa 1:0 savladala Iran
Englezi bez milosti prema komšijama, Pulišić odveo SAD u osminu finalaGetty © Robert Cianflone

Engleska je ulogu favorita opravdala u drugom delu igre

Uprkos brojnim napadima u prvom poluvremenu, mreža se zatresla tek posle 50 minuta igre.

Markus Rašford je doneo prednost Englezima sjajnim udarcem iz slobodnog udarca, a već dva minuta kasnije bilo je 2:0 - sada je pogodio Fil Foden.

Drugim golom na meču, Rašford je postavio konačan rezultat u 68. minutu.

U narednu fazu takmičenja ide i selekcija SAD, koja je sa 1:0 savladala Iran.

Iran i SAD odigrali su tešku i borbenu utakmicu, a američka ekipa prelomila je meč u prvom delu igre.

Igrao se 38. minut kada je Kristijan Pulišić postigao gol za SAD, ali se tom prilikom povredio, pa nije igrao u drugom poluvremenu.

Vea je do odlaska na odmor uspeo da zatrese mrežu Irana, ali je gol poništen zbog ofsajda.

U nastavku Iran nije imao jasnu ideju kako da probije odbranu protivnika, pa nije bilo previše uzbuđenja.