Zvezda počela uspavano, pa deklasirala Megu za finale ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Mege sa 94:69 i tako izborili plasman u finale ABA lige
Zvezda počela uspavano, pa deklasirala Megu za finale ABA lige© ABA liga

Mega je znatno bolje ušla u meč i nagovestila Zvezdi da će morati dobrano da se pomuči za svaki poen.

Izabranici trenera Marka Baraća su bili raspoloženi na obe strane terena i tako iskoristili uspavanost Zvezde na startu susreta.

Nakon par minuta košarke, Mega je vodila 9:0, čime je naterala goste na tajm-aut i pokušaj regrupisanja.

Zvezda je uspela da pruži odgovor, ali su „ružičasti“ imali novi nalet sredinom četvrtine, kada su poveli sa 11 razlike – 26:15.

Prva četvrtina završena je rezultatom 26:19.

Ipak, dosta dobrog što je uradila u prvoj deonici, Mega je prosula u drugoj.

Vreme je prolazilo, a Zvezda dolazila do prepoznatljivije igre, čime je momentum prebacila na svoju stranu.

Posed po posed, prednost Mege se topila i crveno-beli su uspeli da naprave potpuni preokret.

Odlično su Sferopulosovi momci priveli poluvreme kraju, napravili seriju 9:0 i tako na pauzu odneli velikih +10 (47:37).

U drugih 20 minuta meča, Zvezda je nastavila da bude za klasu bolji rival, a to se odrazilo i na rezultat.

Iz minuta u minut, prednost gostiju je rasla i bilo je već u trećoj četvrtini jasno da je Mega ostala bez šansi za pobedu.

Crveno-beli su treću četvrtinu dobili sa 29:16, a u poslednjoj su nastavili u istom ritmu.

Održavali su prednost, koja je išla i do 28 poena, da bi na kraju slavili sa 94:69.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Gedraitis sa 20, Gilespi sa 16 i Jago sa 13 poena.

U redovima Mege istkali su se Marković i Milijašević sa 13, kao i Đurišić sa 12 poena.

Crvena zvezda je upisala i drugu pobedu u seriji i tako izborila plasman u finale ABA lige.

Tamo će igrati protiv Partizana ili Budućnosti, u toj polufinalnoj seriji rezultat je 1-1.