Uzaludni trijumf Nemačke, Španija i Japan idu u osminu finala

Grupe E i F donele su velike rasplete i nove učesnike osmine finala. Hrvatska je eliminisala Belgiju posle remija bez golova (0:0), dok je Maroko pobedio Kanadu 2:1 i kao prvoplasirani ide dalje. U grupi E, Japan i Španija (2:1) obezbedili su plasman u narednu fazu, uprkos pobedi Nemačke nad Kostarikom od 4:2
Uzaludni trijumf Nemačke, Španija i Japan idu u osminu finalaGetty © Elsa
  • 1. dec 2022 • 21:54

21:54

Završeni su susreti: Španija i Japan idu u osminu finala

Japan je preokretom nad Španijom od 2:1 (1:0) došao do zlata vredna tri boda, sa kojima su, pored "crvene furije", obezbedili plasman u osminu finala.

Nemačka je savladala Kostariku sa 4:2 (1:0), ali joj to nije bilo dovoljno da prođe dalje, pa učešće na Mundijalu završavaju u grupnoj fazi.

• 21:46

90' - GOL! Nemačka povećava na 4:2

Iako je prvobitno gol Fulkruga bio poništen zbog ofsajda, nakon korišćenja VAR tehnologije, gol Nemačke je priznat.

Odlično se ubacio Sane, iz prve odigrao za svog napadača, koji je bez većih problema prosledio loptu u mrežu.

• 21:41

85' - GOL! Nemačka preokreće protiv Kostarike na 3:2

Novi gol Haverca, za potpuni preokret Nemačke i prednosti od 3:2.

Gnabri je ubacio loptu sa desne strane, a Haverc se pravovremeno ubacio i odlično reagovao, te postigao drugi pogodak na meču.

• 21:29

73' - GOL! Haverc donosi Nemačkoj izjednačenje

Samo tri minuta nakon preokreta Kostarike, Kai Haverc donosi izjednačenje Nemcima.

Dobra ubačena lopta u šesnaesterac Kostarike, Fulkrug iz prve proigrava Haverca, koji rutinski matira golmana rivala i postiže pogodak.

• 21:26

70' - GOL! Kostarika preokreće protiv Nemačke na 2:1

Potpuni preokret na meču Kostarike i Nemačke!

Kostarika postiže pogodak nakon prekida, pošto se u gužvi najbolje snašao Vargas, koji je skrenuo loptu iza leđa Manuela Nojera.

• 21:19

64' - Nemačka dva puta pogađa stativu

Nisu Nemci imali sreće u ovom periodu igre, pošto su u dva navrata u dva minuta pogodili stativu.

Prvo je umalo gol postigao Musijala, da bi ubrzo potom i Rudiger pogodio okvir gola.

• 21:18

58' - GOL! Kostarika izjednačuje protiv Nemačke

Nije najbolje intervenisao Nojer nakon šuta sa desne strane, lopta se odbila do Tahede, koji je "zakucava" u mrežu rivala i donosi izjednačenje - 1:1.

• 21:07

51' - GOL! Japan preokreće protiv Španije

Prodor Doana po desnoj strani i opasna lopta u petercu Španije, Tanaka je pogodio gol, koji je prvo bio poništen jer se mislilo da je lopta napustila granice terena.

Ipak, nakon korišćenja VAR tehnologije, gol je priznat, pa Japan vodi sa 2:1.

• 21:05

48' - GOL! Japan stiže do izjednačenja, Doan je postigao gol

Samo dva minuta nakon što je ušao u igru u drugom poluvremenu, Doan postiže sjajan pogodak, pošto je nakon oduzete lopte na protivničkoj polovini, silovito šutirao i matirao Simona na golu Španije.

• 21:01

46' - Nastavljeni su susreti

Počelo je drugo poluvreme na oba susreta u grupi E.