Uzaludni trijumf Nemačke, Španija i Japan idu u osminu finala

Grupe E i F donele su velike rasplete i nove učesnike osmine finala. Hrvatska je eliminisala Belgiju posle remija bez golova (0:0), dok je Maroko pobedio Kanadu 2:1 i kao prvoplasirani ide dalje. U grupi E, Japan i Španija (2:1) obezbedili su plasman u narednu fazu, uprkos pobedi Nemačke nad Kostarikom od 4:2

1. dec 2022 • 21:54

Završeni su susreti: Španija i Japan idu u osminu finala

Japan je preokretom nad Španijom od 2:1 (1:0) došao do zlata vredna tri boda, sa kojima su, pored "crvene furije", obezbedili plasman u osminu finala.

Nemačka je savladala Kostariku sa 4:2 (1:0), ali joj to nije bilo dovoljno da prođe dalje, pa učešće na Mundijalu završavaju u grupnoj fazi.

90' - GOL! Nemačka povećava na 4:2

Iako je prvobitno gol Fulkruga bio poništen zbog ofsajda, nakon korišćenja VAR tehnologije, gol Nemačke je priznat.

Odlično se ubacio Sane, iz prve odigrao za svog napadača, koji je bez većih problema prosledio loptu u mrežu.

85' - GOL! Nemačka preokreće protiv Kostarike na 3:2

Novi gol Haverca, za potpuni preokret Nemačke i prednosti od 3:2.

Gnabri je ubacio loptu sa desne strane, a Haverc se pravovremeno ubacio i odlično reagovao, te postigao drugi pogodak na meču.

73' - GOL! Haverc donosi Nemačkoj izjednačenje

Samo tri minuta nakon preokreta Kostarike, Kai Haverc donosi izjednačenje Nemcima.

Dobra ubačena lopta u šesnaesterac Kostarike, Fulkrug iz prve proigrava Haverca, koji rutinski matira golmana rivala i postiže pogodak.

70' - GOL! Kostarika preokreće protiv Nemačke na 2:1

Potpuni preokret na meču Kostarike i Nemačke!

Kostarika postiže pogodak nakon prekida, pošto se u gužvi najbolje snašao Vargas, koji je skrenuo loptu iza leđa Manuela Nojera.

64' - Nemačka dva puta pogađa stativu

Nisu Nemci imali sreće u ovom periodu igre, pošto su u dva navrata u dva minuta pogodili stativu.

Prvo je umalo gol postigao Musijala, da bi ubrzo potom i Rudiger pogodio okvir gola.

58' - GOL! Kostarika izjednačuje protiv Nemačke

Nije najbolje intervenisao Nojer nakon šuta sa desne strane, lopta se odbila do Tahede, koji je "zakucava" u mrežu rivala i donosi izjednačenje - 1:1.

51' - GOL! Japan preokreće protiv Španije

Prodor Doana po desnoj strani i opasna lopta u petercu Španije, Tanaka je pogodio gol, koji je prvo bio poništen jer se mislilo da je lopta napustila granice terena.

Ipak, nakon korišćenja VAR tehnologije, gol je priznat, pa Japan vodi sa 2:1.

48' - GOL! Japan stiže do izjednačenja, Doan je postigao gol

Samo dva minuta nakon što je ušao u igru u drugom poluvremenu, Doan postiže sjajan pogodak, pošto je nakon oduzete lopte na protivničkoj polovini, silovito šutirao i matirao Simona na golu Španije.

46' - Nastavljeni su susreti

Počelo je drugo poluvreme na oba susreta u grupi E.

Kraj prvog poluvremena:

Nemačka - Kostarika 1:0 (Gnabri 10. minut)

Španija - Japan 1:0 (Morata 12. minut)

43' - Kostarika ne koristi kolosalnu šansu

Fuler je oduzeo loptu na protivničkoj polovini i izbio sam pred golmana Nojera, a kapiten Nemačke uspeva da mu odbrani udarac i sačuva svojoj ekipi prednost od 1:0.

40' - Gnabri umalo do novog gola

Da je Serž Gnabri bio za koji centimetar precizniji nakon udarca sa ivice šesnaesterca, Nemačka bi mogla da stigne i do drugog gola.

Ovako ostaje 1:0 za Nemce, što je trenutno rezultat koji ih vodi u narednu fazu.

12' - Morata donosi Španiji prednost

Azpilikueta je dobro centrirao sa desne strane, a dobro ubacivanje i trzaj glavom u protivničkom šesnaestercu imao je Alvaro Morata, koji postiže treći gol na prvenstvu.

10' - GOL! Nemačka vodi, Gnabri je strelac

Rani gol postigla je Nemačka, pošto je nakon centaršuta Rauma, Gnabri odlično reagovao i glavom matirao golmana Navasa.

Savršen početak za tim Hansija Flika, koji skida veliki teret sa leđa.

8' - Japan ozbiljno zapretio

Umalo da azijska selekcija dođe do vođstva protiv Španije, pošto su redom pokušavali Kubo, Kamada i potom Ito, ali neuspešno.

1' - Počeli su mečevi

Počeli su mečevi Španije i Japana, kao i Nemačke i Kostarike.

Istorija će biti ispisana večeras

Stefani Frapar, postaće prvi ženski glavni arbitar na Svetskom prvenstvu u fudbalu.

Francuskinja je izjavila da je ponosna i da će imati veliku čast.

"Velika je čast biti prva žena koja će suditi na meču Svetskog prvenstva za muškarce. Veoma sam ponosna zbog toga, jer na ovom meču neću predstavjati samo sebe već i zemlju iz koje dolazim. To je ogromna čast. Osećam se uzbuđeno i emocije su zaista jake, jer nisam mogla da zamisli da ću baš ja biti ta koja će probiti led", rekla je Frapar u izjavi za FIFA.

Stefani je naglasila i da neće imati problem da se izbori sa pritiskom, jer je već imala priliku da oseti atmosferu Mundijala.

"Rekla sam već da će biti mnogo emocija, ali ću se truditi da ih ostavim po strani. Stadion će biti pun, pritisak veliki, ali znam kako da se izborim s tim. Umem da se fokusiram na dešavanja na terenu, jer samo tako možeš da donosiš ispravne odluke", rekla je Stefani Frapar.

Veliki rasplet u grupi E

Veliki ulog je na oba meča u trećem kolu grupe E.

Pol poziciju ima Španija, koja je osvojila četiri boda i ima daleko najbolju gol razliku (8:1).

Drugo mesto nakon dve utakmice zauzeo je Japan, sa tri boda i razlikom 2:2.

Sledi Kostarika sa takođe tri boda, ali i najlošijom pozicijom u smislu gol razlike, koja glasi 1:7.

Nemci će na sve načine pokušati da sa poslednje pozicije, uhvate voz za nokaut fazu. Tim Hansija Flika u poslednje kolo ulazi sa jednim bodom i učinkom od dva postignuta i tri primljena gola.

Sastavi Nemačke i Kostarike:

Poznati su sastavi timova za meč Japana i Španije

90+4' Kraj utakmica! Dalje su prošli Maroko i Hrvatska!

Hrvati su se odbranili i eliminisali Belgiju (0:0), Maroko ide dalje kao prvoplasirani u grupi!

90+2' Potez utakmice Joška Gvardiola

Herojski potez Joška Gvardiola koji klizećim startom sprečava Lukakua da iz peterca zatrese mrežu.

90' Lukaku je tragičar Belgije!

Prosto neverovatno šta je Lukaku uspeo da promaši u drugom poluvremenu. U 90. minutu je mogao da bude heroj, ali je ispao tragičar. Na dva metra od gola imao je otvorenu poziciju na drugoj stativi, igrao je grudima umesto glavom i lopta je završila kod Livakovića u rukama.

87' Belgija propustila još jednu stopostotnu priliku

Opet je u centru pažnje bio Lukaku. Njega je Menije pogodio u petercu posle jedne visoke lopte, ali je odbitak otišao pored stative.

71' Centimetri delili Kanadu od izjednačenja

Kanada je bila veoma blizu izjednačenja protiv Maroka, centimetri su je delili, ali je udarac Hačinsona glavom posle kornera, od prečke završio na gol-liniji. Ni u nastavku nije bilo sreće i ostalo je 2:1 za Maroko.

68' Neobičan pokušaj Modrića, Belgija ima zid na golu

Ređaju se prilike na obe strane, sada je Modrić šutirao posle centaršuta rezerviste Petkovića. Bio je u nezgodnoj poziciji, nekako je uputio udarac koji je lako ukrotio Kurtoa.

60' Kakav promašaj Lukakua!

De Brujne je sjajno proigrao Karaska, koji je izblokiran u petercu iz izgledne šanse. Odbitak je došao do usamljenog Lukakua, ali je on nije imao sreće – pogodio je stativu i lopta je otišla na suprotnu stranu terena.

56' Kanada juri izjednačenje protiv Maroka

Kanađani su se osmelili posle prvog pogotka i sada jure izjednačenje protiv Maroka. Oštar centaršut iz prekida, ali je Dejvis zakasnio na drugoj stativi.

54' Sjajne prilike za Brozovića i Modrića, Kurtoa je heroj Belgije

Još dve izuzetne prilike za Hrvate, sada u istom minutu. U prvoj se našao Marcelo Brozović, a u drugoj je šutirao Luka Modrić. U oba navrata Kurtoa fantastično brani i čuva nadu Belgijancima.

50' Kurtoa spasao Belgijance

Vrlo brzo na drugoj strani "vatreni" su imali priliku da možda i slome otpor rivala. Gvardiol je proigrao Kovačića, ovaj gađao gornji levi ugao – Kurtoa je paradom odbranio.

48' Lukaku odmah pripretio Hrvatima

Korpulentni belgijski centarfor bio je najviši u skoku nakon centaršuta sa desnog boka, šutirao sa druge stative, ali je to lagano odbranio Livaković.

46' Počelo drugo poluvreme

Izmena u ekipi Belgije koja mora da pobedi, ušao Romelu Lukaku.

Poluvreme

Kanada - Maroko 1:2
Hrvatska - Belgija 0:0

45+3' GOL! Ipak ne...

Maroko je postigao i treći gol na meču, ali je poništen zbog faula u kaznenom prostoru.

41' GOL! Kanada je smanjila

Aguer je skrenuo loptu u svoju mrežu, Kanada ima gol zaostatka.

23' GOL! Maroko vodi 2:0

Hakimi je uposlio En Nesijira, a ovaj zakucao loptu u mrežu.

18' Ništa od penala!

Pre prekršaja Karaska, bio je ofsajd.

16' Ipak VAR...

Čeka se odluka iz VAR sobe.

15' Penal za Hrvatsku

Karasko je prvo zakačio loptu rukom, a potom oborio Kramarića, Tejlor je pokazao na belu tačku.

13' Dobar napad Belgije

De Brujne je povukao loptu, sjajno dodao do Mertensa, ovaj šutirao iz prve u trku, ali nekontrolisano.

4' GOL! Maroko vodi

Hakim Ziješ je doneo Maroku prednost, pa je njegova ekipa trenutno na prvom mestu u grupi.

Borjan je napravio veliku grešku, Ziješ je prihvatio loptu i poslao je u praznu mrežu.

1' Prva pretnja Hrvatske

Perišić je šutirao posle devet sekundi, pored stative.