Vlahović doneo Juventusu prvi trofej posle tri godine

Srpski reprezentativac bio je heroj "stare dame" koja je prekinula nekarakteristično dug period bez trofeja
Vlahović doneo Juventusu prvi trofej posle tri godineGetty © Riccardo De Luca/Anadolu/Contributor

Fudbaleri Juventusa osvojili su Kup Italije, pošto su u finalu na rimskom "Olimpiku" savladali Atalantu minimalnim rezultatom (1:0).

Strelac jedinog gola na utakmici bio je Dušan Vlahović, koji je već na startu utakmice, u četvrtom minutu, pobegao odbrani rivala i zatresao mrežu.

Nekadašnji napadač Partizana i Fjorentine bio je najbolji igrač crno-belih na ovom susretu, a u drugom poluvremenu je postigao još jedan pogodak, ovoga puta glavom. Međutim, poništen je jer je VAR pokazao da se nalazio u milimetarskom ofsajdu.

Juventus je odlično čuvao prednost, nije dozvolio "boginji" niti jedan udarac u okvir gola, ali je Atalanta u finišu ipak mogla do izjednačenja.

Najbolju priliku propustio je Ademola Lukman u 80. minutu, kada je pogodio stativu.

"Stara dama" se odbranila i došla do prvog pehara nakon tri sušne godine. Posle decenije surove dominacije na "čizmi", Juventus je upao u krizu i dozvolio milanskim rivalima, a onda i Napoliju da ga nadjača.

Ekipa Masimilijana Alegrija donela je u vitrine 15. trofej Kupa Italije, što je rekord u ovom takmičenju.

Vlahović je napustio teren u 81. minutu, dok je Filip Kostić ceo meč odgledao sa klupe.