Srbin srušio Milan i sačuvao nadu za Evropu - Torino slavi veliku pobedu

Fudbaleri Torina savladali su Milan 3:1 u utakmici 37. kola Serije A i tako sačuvali šanse za plasman u evropska takmičenja naredne sezone
Srbin srušio Milan i sačuvao nadu za Evropu - Torino slavi veliku pobeduGetty © Image Photo Agency / Contributor

Ipak, posebno je interesantno što je srpski reprezentativac Ivan Ilić postigao gol glavom, povisivši u 40. minutu na 2:0.

Ilić je ovog proleća doživeo povredu kolena zbog koje se strahovalo da bi mogao da propusti Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, ali se oporavio brže od očekivanog i poslednjih nedelja odlično igra za "bikove".

Vanja Milinković-Savić branio je ceo meč za Torino, a gol je primio iz penala koji je realizovao Ismael Benaser u 55. minutu. Strelci za Torino bili su još Duvan Zapata u 26. i Rikardo Rodrigez u 46. minutu.

Za Milan je ceo meč odigrao Luka Jović, ali nije se upisao u strelce.

Torino je deveti na tabeli sa 53 boda i u Evropu će samo ako pobedi i Atalantu, a Fjorentina do kraja sezone ne trijumfuje ni u jednom od dva meča.