Partizan poklekao nakon produžetka, Valensija slavila u Beogradu

Košarkaši Partizana poraženi su nakon produžetka od ekipe Valensije sa 100:96 u utakmici 11. kola Evrolige. Srpski tim zabeležio je dosta grešaka u dodatnom delu igre, što je španski tim umeo da kazni

Partizan vezuje i četvrti poraz, od čega treći u elitnom košarkaškom takmičenju.

U veoma neizvesnom meču, u kojem je pobednik bio poznat tek nakon produžetka, pobedu iz Beograda je odnela ekipa Valensije.

Poprilično izjednačen meč odigrali su srpski i španski tim čitavim njegovim tokom.

Valensija je nešto energičnije i bolje otvorila susret i u prvoj deonici imala blagu prednost.

Dobrom igrom, izabranici Željka Obradovića uspeli su da se do kraja četvrtine vrate i budu izjednačeni sa rivalom nakon 10 minuta košarke.

I u drugoj četvrtini je Partizan znatno dinamičnije i tečnije igrao u završnici.

Valensija je početkom deonice imala maksimalnih pet poena prednosti, da bi Partizan serijom 7:0 završio period i na poluvreme odneo šest poena razlike.

Momentum crno-belih nastavio se i u uvodnim minutima treće deonice, u kojima je Partizan stekao najubedljiviju razliku na meču, koja je iznosila devet poena.

Delovalo je da će "parni valjak" uspeti da se odlepi na dvocifrenu prednost i preuzme kontrolu meča, ali gost to nije dozvolio.

Uspela je Valensija na trenutak da smanji na koš zaostatka, ali Partizan bitnim poenima u poslednju četvrtinu ulazi sa četiri poena.

Rezultatska klackalica i velika neizvesnost gledala se do samog kraja susreta.

Valensija je uspevala da što sa linije za slobodna bacanja, što poenima spolja, stekne prednost u samom finišu četvrte deonice, ali je Partizan na krilima Pantera uspeo da izbori produžetak.

Kapiten crno-belih je vezao sedam poena i tako doneo izjednačenje, a Valensija nije iskoristila poslednji napad u regularnom delu susreta.

Pobednika je odlučio produžetak, a u dodatnih pet minuta košarke, bolje su se snašli Španci.

Valensija je imala više koncentracije, sreće i umeća, te je uspela da se odlepi na "dva poseda" prednosti.

Partizan je imao svoju priliku za novo izjednačenje, čak i pobedu, ali je nakon defanzivnog skoka, Naneli izgubio loptu, a potom je usledio i faul koji je potvrdio poraz crno-belih.

Najbolji poenter u pobedničkom timu bio je Rivera sa 22 poena, Veb je dodao 18, a Lopez-Arostegi 17 poena.

U redovima Partizana istakli su se Lesor sa 22 poena, Panter je ubacio 19, a Naneli 15 poena.

1. dec 2022 • 23:01

Kraj meča: Partizan - Valensija 96:100

Španski tim dolazi do pobede nakon produžetka, pošto su se bolje snašli u završnici.

Uspeo je Partizan da se odbrani na 30 sekundi do kraja, ali je Naneli izgubio loptu, nakon čega je usledio faul nad Harperom, koji je pogodio oba slobodna bacanja i tako obezbedio pobedu svom timu.

4' produžetka - Naneli drži Partizan u igri

Izuzetno bitna trojka Džejmsa Nanelija, kojom Partizan smanjuje deficit na samo dva poena. Valensija ima napad na 37 sekundi do kraja produžetka.

4' produžetka - Valensija ima +5

Poenima Harpera, Valensija stiže do 98:93 u poslednjem minutu produžetka.

Do kraja dodatnog dela ostalo je još 47 sekundi.

Produžetak će odlučiti pobednika

Nije Valensija poentirala u poslednjem napadu u regularnom delu meča.

Rezultat nakon 40 minuta iznosi 84:84, pa će pobednika odlučiti produžetak.

40' - Panter precizan, sada Valensija ima poslednji napad

Faulirao je Klaver Pantera, a košarkaš Partizana bio je precizan sa linije za slobodna bacanja.

Valensija ima 11 sekundi da pokuša da izbori pobedu.

39' - Valensija vodi, Partizan ima napad za pobedu ili produžetak

Veoma teške poene postigao je bek gostiju Harper, čime Valensija na 20 sekundi do kraja meča stiče prednost od 84:82.

Partizan će imati napad za produžetak ili pobedu.

39' - Šou Kevina Pantera

Sav teret u napadu Partizana preuzeo je kapiten crno-belih, koji sa osam vezanih poena, doneo izjednačenje 82:82 u samom finišu. Do kraja susreta ostalo je 44 sekunde.

38' - Neizvesna završnica, sada Valensija vodi

"Nude" se obe ekipe jedna drugoj, ali ne koriste greške protivnika ni Partizan, ni Valensija.

Španski tim u poslednja dva minuta susreta ulazi sa dva poena prednosti.

35' - Rezultatska klackalica, blaga prednost Partizana

Menjaju se ekipe u vođstvu u prvih pet minuta poslednje četvrtine.

Valensija je nešto energičnije ušla u finalnu deonicu, što im je donelo minimalnu prednost.

Nakon razmene trojki na obe strane, crno-beli vode sa 70:69.

Neizvesna završnica gledaće se u "Štark areni".

Kraj treće četvrtine: Partizan - Valensija 64:60

Nakon 30 minuta košarke, Partizan vodi protiv Valensije sa 64:60.

Imali su crno-beli na momente i devet poena prednosti u trećoj deonici, ali se Valensija dobrom igrom u finišu, potpuno vratila u meč.

21' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme u Beogradu...

Poluvreme: Partizan - Valensija 43:37

Crno-beli na poluvreme odlaze sa maksimalnih +6.

Odlična igra srpske ekipe u finišu druge četvrtine, koja je donela Partizanu osetniju prednost.

Najefikasniji u timu koji sa klupe predvodi Željko Obradović bili su Lesor sa 11 i Naneli sa 10 poena.

U redovima Valensije, Rivero je ubacio 10, a Veb osam poena.

15' - Valensija ponovo ima blagu prednost

Period bolje igre ekipe iz Španije, koja na polovini druge četvrtine stiče za sada najveću prednost od pet poena - 34:29.

Kraj prve četvrtine: Partizan - Valensija 21:21

Nerešeno je nakon prvih 10 minuta igre.

Nijedna ekipa nije uspela u prvoj četvrtini da stekne osetniju prednost, niti da u poslednjim napadima deonice, dođu do vođstva.

5' - Blaga prednost gostiju

Nakon uvodnih pet minuta košarke, Valensija vodi sa 13:11.

Džejms Veb raspoložen je kod gostiju, pošto je postigao osam poena.

Sa druge strane, Jan Madar sa osam poena predvodi strelce crno-belih.

1' - Počeo je meč

Počeo je meč u "Štark areni", prvi napad na meču ima gostujuća ekipa.

Obe ekipe za prekid lošeg niza

Crno-beli su u seriji od tri neuspeha – poraženi u gostima od Barselone i Reala, a potom su izgubili prvi "večiti derbi" u sezoni, u okviru ABA lige.

Valensija je u seriji od pet poraza, a u Beograd dolazi u znatno oslabljenom sastavu zbog povreda igrača, pa Partizan ima odličnu priliku da prekine "crnu seriju".