Japan i Španija eliminisali Nemačku u grupi i prošli dalje

Fudbaleri Japana savladali su selekciju Španije nakon preokreta sa 2:1 (1:0) u poslednjem meču u grupi E na Svetskom prvenstvu u Kataru. Uprkos pobedi Nemačke nad Kostarikom od 4:2 (1:0), Španija i Japan idu u osminu finala.
Japan i Španija eliminisali Nemačku u grupi i prošli daljeGetty © Alex Pantling

Neverovatan rasplet u grupi E i epilog u kojem Nemci drugi put zaredom završavaju učešće na Svetskom prvenstvu već u grupnoj fazi.

"Samuraji" su još jednom pokazali da se ne predaju i da se fudbal ne igra na papiru, već na terenu.

Japan je uspeo da napravi preokret protiv favorizovane Španije, upiše pobedu i tako obezbedi plasman u osminu finala.

"Crvena furija" je rano povela sa 1:0 i delovalo je da neće biti nikakvih iznenađenja i kalkulacija u tom susretu.

Azpilikueta je centrirao sa desne strane u 12. minutu, a odlično se ubacio i glavom odreagovao Alvaro Morata.

Morata je tako postigao svoj treći gol na isto toliko utakmica na Mundijalu u Kataru.

Španija je na poluvreme odnela prednost, ali je Japan oživeo u drugom delu meča.

U periodu od tri minuta u drugom poluvremenu, Japanci postižu dva gola i prave preokret.

Igrao se 48. minut kada je super izmena Doan, oduzeo loptu na protivničkoj polovini, a potom snažno i dovoljno precizno šutirao kako bi savladao golmana Španije Unaija Simona.

U 51. minutu, sporna situacija kod pogotka Tanake, pošto se dugo gledalo da li je lopta prethodno napustila teren.

VAR je presudio, a Japan slavio preokret koji im je u tom trenutku donosio plasman u osminu finala.

Na ovom meču se rezultat do kraja susreta nije menjao, ali jeste u duelu Nemačke i Kostarike.

Imali su Nemci prednost od 10. minuta, na kraju došli do ubedljive pobede, ali su ostali bez plasmana u osminu finala.

Mogla je situacija u grupi E da se totalno zaokrene za 180 stepeni i da prolaz obezbede Kostarika i Japan, a Nemačka i Španija ostanu bez nokaut-faze, ali kratko je trajalo slavlje i nada Kostarike.

Nemci su poveli golom Gnabrija, da bi potom usledio preokret Kostarike u drugom delu meča.

U 58. minutu je Teheda izjednačio na 1:1, da bi u 70. Vargas nakon prekida doneo preokret na 2:1.

Ipak, Nemci su se brzo konsolidovali i postigli tri gola do kraja susreta.

Haverc je prvo u 73. minutu izjednačio, da bi u 85. doneo preokret Nemačke.

Konačnih i nedovoljnih 4:2 za Nemačku, postavio je Fulkrug u 90. minutu.

Španija i Japan prošli su u osminu finala. Španci će se sastati sa selekcijom Maroka, dok će Japan igrati protiv Hrvatske.