Kiša i nezgodni Nemac nisu pokvarili rođendan, Novak slavio u Ženevi

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Nemca Janika Hanfmana sa 2-0 u setoviam u drugom kolu turnira u Ženevi
Kiša i nezgodni Nemac nisu pokvarili rođendan, Novak slavio u ŽeneviGetty © SOPA Images

Đoković je upisao prvu pobedu nakon meča sa Tabilom u Rimu, poznatijeg i kao "incidenta flaša".

Srpski teniser je u drugom kolu Ženeve rutinski savladao Nemca koji zauzima 85. mesto na ATP listi.

Meč je trajao sat i 12 minuta, obeležio ga je i prekid zbog kiše, a oba seta završena su rezultatom 6:3.

U prvom je dovoljan bio jedan brejk, koji je viđen u šestom gemu, za prednost Đokovića od 4:2.

Kiša je na kratko zaustavila nalet najboljeg tenisera sveta, koji se po povratku na teren prvo uspešno odbranio, a potom i iskoristio drugu set loptu.

Zanimljivo je da je u poslednjem servis gemu, Đoković odbranio pet brejk šansi.

Drugi set nije počeo na najbolji način, čak suprotno.

Hanfman je osvojio gem na svoj servis, a potom napravio brejk.

Prednost Nemca je iznosila 3:0, ali je usledilo Novakovo novo "buđenje".

Srpski teniser je podigao kvalitet tenisa, napravio čak tri brejka i osvojio vezanih šest gemova.

Đoković je upisao pobedu i plasman u četvrtfinale turnira u Ženevi.

Protivnik u narednoj rundi biće mu bolji iz duela Šapovalova i Grikspora.

• 22. maj 2024 • 20:53

20:53

Kraj meča, Đoković je upisao pobede

Vezuje Novak tri brejka u drugom setu, koji takođe osvaja sa 6:3 i tako sa 2-0 u setovima beleži pobedu nad Hanfmanom.

• 20:43

Đoković - Hanfman 6:3, 4:3

Evo još jednog brejka u režiji najboljeg tenisera na svetu. Đoković stiže do prednosti od 4:3 u drugom setu i na pragu je pobede u prvom meču u Ženevi.

• 20:33

Đoković vraća brejk

Ekspresno je srpski teniser odgovorio i vratio brejk, samim tim smanjio na 3:2 u drugom setu.

• 20:27

Brejk Nemca na startu drugog seta

Nakon što je osvojio servis gem, Hanfman pravi brejk i dolazi do ubedljive prednosti u drugom setu.

Ubrzo je stigla i potvrda brejka, pa Nemac vodi sa 3:0.

• 20:10

Novak osvaja prvi set

Uspeo je Đoković da spasi pet brejk lopti i osvoji prvi set sa 6:3.

Odigrana su tek četiri poena po nastavku meča, što je bilo dovoljno da se osvoji servis gem i samim tim prvi set.

• 20:08

Nastavljen je meč

Stala je kiša u Ženevi i meč Đokovića i Hanfmana je nastavljen.

Podsećamo, rezultat je 5:3 za srpskog tenisera u prvom setu, koji će biti na servisu pri rezultatu 40:40.

• 19:03

Kiša zaustavila Novaka i Hanfmana

Dramatičnu završnicu prvog seta prekinula je, nadamo se na kratko, kiša u Ženevi.

U trenutku prekida, Novak je vodio 5:3, dok je u devetom gemu bilo izjednačenje.

• 18:45

Đoković - Hanfman 5:2

Hanfman je imao dve brejk lopte, ali je Đoković uspeo da izjednači, a potom i potvrdi brejk.