Novak pronašao ritam i srušio Grikspora, za finale Ženeve sa Mahačem

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira u Ženevi, pošto je sa 2-0 u setovima savladao Talona Grikspura
Novak pronašao ritam i srušio Grikspora, za finale Ženeve sa MahačemGetty © Tullio Puglia

Novak je uspeo da slomi otpor upornog i nezgodnog Holanđanina i da nakon sat i 18 minuta upiše pobedu i plasman u polufinale Ženeve.

Grikspor se dugo držao i odolevao naletima najboljeg tenisera sveta.

Brejka nije bilo dugo u prvom setu, a meč je mogao imati potpuno drugačiji epilog.

Talon je vodio 5:4 i na Novakov servis imao tri vezane brejk i set lopte.

U tom momentu, Đoković je ušao u svoj prepoznatljiviji režim i zaigrao za nekoliko klasa bolji tenis.

Spasao je četiri brejk lopte, da bi u narednom gemu iskoristio svoju petu brejk loptu.

Nakon 51 minuta borbe, Novak je osvojio prvi set sa 7:5.

Osvajanje seta donelo je Srbinu kako rezultatsku, tako i veliku mentalnu prednost nad rivalom.

Grikspur je bio pod velikim pritiskom, što se odrazilo na njegovu igru.

Novak je odmah napravio brejk, potom i drugi i stekao ubedljivih 4:0.

Pokušavao je Holanđanin da se nekako vrati u meč, ali je Đoković iskusno branio prednost, čak napravio još jedan brejk i priveo set i meč kraju rezultatom 7:5, 6:1.

Novak je postao najstariji polufinalsita u istoriji turnira u Ženevi.

U polufinalu, Srbin će igrati protiv Čeha Tomasa Mahača, koji je eliminisao Amerikanca Mikelsena sa 2-0 u setovima.

• 23. maj 2024 • 19:09

19:09

Đoković je u polufinalu Ženeve!

Još jednim brejkom, Novak osvaja drugi set sa 6:1 i nakon sat i 18 minuta tenisa, beleži pobedu nad Griksporom.

• 19:07

Đoković pred pobedom

Velikih 5:1 ima Novak u drugom setu, pa će Grikspor u narednom gemu servirati za opstanak u meču.

• 18:56

Đoković - Grikspor 7:5, 3:0

Đoković stiže do novog brejka i velike prednosti od 3:0 u drugom setu.

• 18:51

Brejk Novaka na startu drugog seta

Završio je prvi set brejkom, a potom i započeo drugi set brejkom srpski teniser.

Novak oduzima servis rivalu i vodi 1:0 na startu drugog seta.

• 18:42

Đoković - Grikspor 7:5

Veliki preokret priredio je Srbin u finišu prvog seta i osvojio ga sa 7:5.

Set je trajao 51 minut i viđena je velika borba.

• 18:39

Evo brejka, Novak će servirati za osvajanje seta

Nakon što je spasao četiri brejk lopte u prethodnom gemu, Novak je sada iskoristio svoju petu brejk loptu.

Đoković vodi sa 6:5 u prvom setu i u narednom gemu će servirati za osvajanje istog.

• 18:33

Đoković spašava četiri set lopte

Delovalo je da će Holanđanin napraviti brejk i osvojiti prvi set sa 6:4, ali je Novak spasao tri vezane, a potom i četvrtu set loptu. Preokretom i osvojenim servis gemom, Đoković je došao do izjednačenja u prvom setu - 5:5.

• 18:22

Novak izjednačuje na 4:4

Ni nakon osam gemova nema brejka u meču Đokovića i Griksupra. Gledamo veliku borbu i Ženevi.

• 18:09

Đoković - Grikspor 2:3

Još uvek nema brejka u prvom setu. Novak je zapretio u petom gemu, ali je Holanđanin uz malo sreće uspeo da osvoji novi servis gem.