Novak pronašao ritam i srušio Grikspora, za finale Ženeve sa Mahačem

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira u Ženevi, pošto je sa 2-0 u setovima savladao Talona Grikspura

Novak je uspeo da slomi otpor upornog i nezgodnog Holanđanina i da nakon sat i 18 minuta upiše pobedu i plasman u polufinale Ženeve.

Grikspor se dugo držao i odolevao naletima najboljeg tenisera sveta.

Brejka nije bilo dugo u prvom setu, a meč je mogao imati potpuno drugačiji epilog.

Talon je vodio 5:4 i na Novakov servis imao tri vezane brejk i set lopte.

U tom momentu, Đoković je ušao u svoj prepoznatljiviji režim i zaigrao za nekoliko klasa bolji tenis.

Spasao je četiri brejk lopte, da bi u narednom gemu iskoristio svoju petu brejk loptu.

Nakon 51 minuta borbe, Novak je osvojio prvi set sa 7:5.

Osvajanje seta donelo je Srbinu kako rezultatsku, tako i veliku mentalnu prednost nad rivalom.

Grikspur je bio pod velikim pritiskom, što se odrazilo na njegovu igru.

Novak je odmah napravio brejk, potom i drugi i stekao ubedljivih 4:0.

Pokušavao je Holanđanin da se nekako vrati u meč, ali je Đoković iskusno branio prednost, čak napravio još jedan brejk i priveo set i meč kraju rezultatom 7:5, 6:1.

Novak je postao najstariji polufinalsita u istoriji turnira u Ženevi.

U polufinalu, Srbin će igrati protiv Čeha Tomasa Mahača, koji je eliminisao Amerikanca Mikelsena sa 2-0 u setovima.

23. maj 2024 • 19:09

Đoković je u polufinalu Ženeve!

Još jednim brejkom, Novak osvaja drugi set sa 6:1 i nakon sat i 18 minuta tenisa, beleži pobedu nad Griksporom.

Đoković pred pobedom

Velikih 5:1 ima Novak u drugom setu, pa će Grikspor u narednom gemu servirati za opstanak u meču.

Đoković - Grikspor 7:5, 3:0

Đoković stiže do novog brejka i velike prednosti od 3:0 u drugom setu.

Brejk Novaka na startu drugog seta

Završio je prvi set brejkom, a potom i započeo drugi set brejkom srpski teniser.

Novak oduzima servis rivalu i vodi 1:0 na startu drugog seta.

Đoković - Grikspor 7:5

Veliki preokret priredio je Srbin u finišu prvog seta i osvojio ga sa 7:5.

Set je trajao 51 minut i viđena je velika borba.

Evo brejka, Novak će servirati za osvajanje seta

Nakon što je spasao četiri brejk lopte u prethodnom gemu, Novak je sada iskoristio svoju petu brejk loptu.

Đoković vodi sa 6:5 u prvom setu i u narednom gemu će servirati za osvajanje istog.

Đoković spašava četiri set lopte

Delovalo je da će Holanđanin napraviti brejk i osvojiti prvi set sa 6:4, ali je Novak spasao tri vezane, a potom i četvrtu set loptu. Preokretom i osvojenim servis gemom, Đoković je došao do izjednačenja u prvom setu - 5:5.

Novak izjednačuje na 4:4

Ni nakon osam gemova nema brejka u meču Đokovića i Griksupra. Gledamo veliku borbu i Ženevi.

Đoković - Grikspor 2:3

Još uvek nema brejka u prvom setu. Novak je zapretio u petom gemu, ali je Holanđanin uz malo sreće uspeo da osvoji novi servis gem.

Bez brejka na startu meča

Obojica tenisera poprilično sigurno su osvojili svoje servis gemove.

Počeo je meč

Prvi na servisu je Holanđanin...

Novak će uskoro na teren

Mahač je uspeo sa 2-1 u setovima da savlada Mikelsena. Sledeći meč na programu je Đoković - Grikspur, a očekuje se da će početi od 17.45.

Nastavljeno je sa tenisom

Stala je kiša u Ženevi, pa je meč Mikelsena i Mahača nastavljen. Nakon Amerikanca i Čeha, na teren će Đoković i Grikspur.

Đoković na terenu sigurno ne pre 17.00

Iako je bilo planirano da na teren izađe oko 16.30 časova, očigledno je da Novaka nećemo gledati pre 17.00.

Kiša u Ženevi još uvek nije stala, pa meč Mikelsena i Mahača još uvek nije nastavljen.

Kiša remeti raspored, Novak i Talon čekaju

Meč Đokovića i Grikspura je na programu posle duela koji igraju Mikelsen i Mahač.

Kiša ponovo pravi probleme u Ženevi, pa je meč pre Novakovog prekinut pri rezultatu 3:6, 3:2.

Dobrodošli!

Dobrodošli na lajv blog četvrtfinalnog meča ATP turnira u Ženevi između Novaka Đokovića i Talona Grikspura.