Dva Novakova lica u Ženevi, Mahač u finalu turnira

Najbolji teniser sveta pokazao je dva lica u polufinalu turnira u Ženevi, gde je izgubio od Tomaša Mahača sa 2:1 (6:4, 0:6, 1:6)

Iako je pred turnir rekao da u Ženevi traži formu i samopouzdanje, amplitude u njegovoj igri su bile očigledne i neočekivane.

Đoković je dobro započeo polufinalni duel - jedan brejk je bio dovoljan za vođstvo od 4:1, ali taman kada smo pomislili da će Novak lako završiti prvi set, dogodio se potpuni obrt.

Odjednom, Đoković nije izgledao dobro na terenu – loše je gađao, pružao protivniku lake poene, a najviše je čudio govor tela, pošto je delovao bezvoljno i umorno, kao da mu nije do igre.

Mahač je sve to iskoristio, pa je osvojio pet gemova zaredom i došao do prvog seta.

Između setova, Novak je imao konsultacije sa fizioterapeutom, a nakon pauze je izgledao daleko bolje na terenu.

Sigurni servisi i tri vezana brejka, pa je do izjednačenja došao na impresivan način - 6:0.

Nakon pet vezanih izgubljenih gemova, Novak je zaređao šest u svoju korist!

Mahač je imao tri brejk lopte u petom gemu, ali je Novak, konačno savršenim udarcima – preciznim i snažnim, došao do preokreta.

Nakon takvog seta, u kojem nije prepustio niti jedan gem protivniku, mnogi su pomislili da je Novak pronašao ritam i igru, te da će pregaziti Mahača do kraja.

Međutim, ponovo promenjiva igra, loši i neprecizni udarci, Čeh je ponovo iskoristio neverovatan pad u Novakovoj igri i došao do 6:1 i finala turnira.

Mahač će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Kasper Rud (Norveška) i Flavio Koboli (Italija).

ATP turnir u Ženevi igra se za nagradni fond od 579.320 evra.

24. maj 2024 • 16:48

Đoković - Mahač 4:6, 6:0, 1:6

Kraj meča, Đoković je zaustavljen u polufinalu turnira u Ženevi.

Đoković - Mahač 4:6, 6:0, 1:4

Novi brejk za Mahača, Čeh ima ogromnu prednost.

Đoković - Mahač 4:6, 6:0, 1:2

Ponovo Novakovi loši udarci, Mahač dolazi do brejka.

Đoković - Mahač 4:6, 6:0, 1:1

Dobri servisi na obe strane, nema brejka na startu trećeg seta.

Đoković - Mahač 4:6, 6:0

Idealan set Novaka Đokovića, maestralna igra i brzo dolazi srpski teniser do izjednačenja.

Đoković - Mahač 4:6, 4:0

Novi brejk za Novaka, najbolji teniser sveta grabi ka izjednačenju.

Đoković - Mahač 4:6, 2:0

Napravio je Đoković brejk na startu drugog seta i poveo sa 2:0.

Đoković - Mahač 4:6

Čeh je osvojio prvi set nakon preokreta.

Đoković je odlično otvorio meč, poveo sa 4:1, a onda potpuno pao energetski i izgubio prvi set.

Đoković - Mahač 4:5

Veliki pad u Novakovoj igri, Mahač je napravio novi brejk i sada će servirati za prvi set.

Đoković - Mahač 4:3

Vraća Mahač brejk.

Iskoristio je Čeh lošije Novakove udarce i vratio brejk.

Đoković - Mahač 3:1

Evo brejka!

Đoković je poveo sa 3:1.

Đoković - Mahač 2:1

Imao je brejk loptu Đoković u drugom gemu, ali je Mahač uspeo da osvoji gem na svoj servis.

U trećem gemu nije bilo previše drame, lako ga je Novak osvojio i poveo sa 2:1.

Đoković - Mahač 1:0

Težak početak meča za Novaka.

Odugrali su dugačak gem sa dugim razmenama, Mahač je imao dve brejk lopte, ali je na kraju Novak osvojio prvi gem na svoj servis.

Počeo je meč

Đoković prvi servira.

Igrači izlaze na teren

Uskoro će početi meč.

Đoković u Ženevi traži formu

Novak je na startu takmičenja eliminisao Janika Hanfmana u dva seta, a onda je istim rezultatom savladao i Talon Grikspura.

S druge strane, Mahač je igrao tri meča – pobedio je u prvom kolu Džeka Drejpera, potom i malo poznatog Nikolasa Morena de Alborana, da bi u četvrtfinalu izbacio Aleksa Mikelsena.

Biće ovo drugi okršaj Srbina i Čeha, a jedini prethodni Đoković je rešio u svoju korist prošle godine u Dubaiju, nakon velike borbe – 6:3, 3:6, 7:6 (7:1).