"Zmajevi" podvili krila – Voždovac ispao iz lige, u baraž idu Javor i pančevački Železničar

Fudbaleri Voždovca ispali su iz Superlige, iako su na svom stadionu pobedili Radnik iz Surdulice 3:2 (0:1) u poslednjem kolu

Radnik je poveo 2:0 golovima Vukašina Bogdanovića u 14. i Petra Kunića iz penala u 58. minutu.

Preokret za Voždovac doneli su Mateja Bubanj u 59, Džunior Flemings iz penala u 64. i Rodrigo Vilka u 81. minutu.

Međutim, to nije bilo dovoljno da se izbegne ispadanje u niži rang takmičenja, nakon jedne od najlošijih polusezona u istoriji kluba.

"Zmajevi" su završili na pretposlednjoj poziciji u plej-autu sa 38 bodova, jednim manje od Železničara iz Pančeva, koji se jedva spasao u Ivanjici.

Javor i Železničar odigrali su nerešeno 1:1, pa će oba tima igrati baraž za ostanak u prvenstvu.

Golove su postigli Luka Ratković u 48. minutu za Javor i Aleksandar Kahvić u 76. minutu za Železničar.

Javor će baraž za ostanak u Superligi igrati protiv Tekstilca iz Odžaka, a Železničar protiv Inđije.

Novi Pazar je kod kuće pobedio Radnički iz Niša 2:1.

Trijumf domaćinu doneli su golovima Adem Ljajić u 13. i Nikola Karaklajić u 60. minutu, dok je jedini pogodak za Radnički delo Vanje Ilića.

I Spartak i IMT ovogodišnje takmičenje završili su remijem u Subotici – 1:1.

Strelac za goste bio je Luka Luković u 60, dok je Vojo Ubiparip doneo izjednačenje u 85. minutu.