"Vembli" je mesto za čuda - Junajted osvojio FA Kup protiv ljutih komšija

Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su FA Kup, pošto su na londonskom "Vembliju" u finalu pobedili favorizovani Mančester siti sa 2:1

Moćni Mančester siti je ostao bez još jednog trofeja u ovoj sezoni, pošto je poražen u finalu FA Kupa od Mančester junajteda sa 2:1.

Junajted je pobedio gradskog rivala prvi put od 2020. godine, ali je to učinio u najvažnijem trenutku - u borbi za trofej.

Čitav "Vembli", ali i fudbalski svet, očekivao je da će "građani" lako dođi do novog trofeja u sezoni, nakon osvajanja Premijer lige.

Takođe, Siti je u sjajnoj formi poslednjih meseci, naspram Junajteda koji se dugo mučio i igrao promenjivo.

Međutim, finale FA Kupa i "Vembli" su idealna prilika za čuda i priče koje će se prepričavati.

Prvi je zapretio Siti, odmah na startu meča, ali Erling Holand nije uspeo da zatrese mrežu.

Posle pola časa igre, Junajted je došao do prednosti.

Joško Gvardiol je napravio ogromnu grešku, Alehandro Garnačo je iskoristio poklon i doneo prednost "đavolima".

Osam minuta kasnije, Markus Rašford je zatresao mrežu, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

Međutim, već u narednom napadu, odličnu akciju Junajteda završio je Kobi Mejnu i udvostručio prednost.

Siti je u drugom delu igre krenuo svim silama u napad, ali je prekasno uspeo da smanji rezultat.

Igrao se 87. minut kada je Žeremi Doku postigao gol, ali Siti nije mogao više od toga.

Erik ten Hag će se, ako mu je za utehu i ako je verovati britanskim medijima, oprostiti od Junajteda sa peharom u rukama.