Zenit u foto-finišu do šampionske titule, novi trofej za ekipu iz Sankt Peterburga

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga novi su šampioni Rusije, pošto su u poslednjem kolu pobedili Rostov sa 2:1

Više nego uzbudljivo bilo je u samoj završnici ruskog fudbalskog šampionata.

Zenit je nakon preokreta uspeo da obezbedi titulu na svom terenu.

Gosti su poveli u 54. minutu preko Brazilca Ronalda, preokret Zenitu doneli su njegovi sunarodnici Gustavo Mantuan iz penala u 65. minutu i Artur u 85. minutu.

Zenitu je ovo 11. titula prvaka, a šesta uzastopna u domaćem prvenstvu.

Pošto su ruski klubovi pod sankcijama neće igrati Evropu sledeće sezone.

Tim u kojem nastupa srpski fudbaler Strahinja Eraković, zakomplikovao je sebi završnicu šampionata, pošto je u poslednjih pet mečeva osvojio tek četiri boda.

Vrebali su svoje šanse ekipe Krasnodara i Dinama iz Moskve. Dva tima sastala su se u direktnom duelu u poslednjem kolu, a Krasnodar je slavio 1:0.

Zenit je završio sezonu sa 57 bodova, Krasnodar je drugi sa bodom manje, dok je treći moskovski Dinamo, takođe sa 56.

Priliku da osvoje još jedan trofej u finišu sezone, tim iz Sankt Peterburga ima za samo par dana, kada će igrati finale Kupa Rusije protiv Baltike.