Zvezda preokretom proslavila titulu, oproštaj Dragovića u pobedi nad Čukaričkim

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Čukaričkog sa 4:1, u meču poslednjeg kola Superlige Srbije

Svečano je bilo na poprilično ispunjenom stadionu "Rajko Mitić" u duelu Zvezde i Čukaričkog.

Crveno-beli su proslavili 35. titulu u domaćem prvenstvu, sedmu uzastopnu, a uradili su to na po njih najbolji mogući način, pobedom protiv protivnika sa Banovog brda.

Čukarički je u 16. minutu uspeo da povede, strelac je bio Rogan.

Do kraja prvog dela meča viđen je još jedan pogodak, ovoga puta u mreži gostiju.

Strelac je bio Olajinka, a asistent Mimović.

Isti igrač postigao je pogodak i početkom drugog poluvremena, kojim je Zvezda preokrenula na 2:1.

Igrao se 55. minut kada je Olajinka postigao novi svoj pogodak, a ovoga puta je asistent bio Katai.

U finišu meča, Zvezda je pobedu potvrdila sa još dva gola.

Prvo je Điga u 79. minutu nakon prekida bio na pravom mestu i reagovao na najbolji način.

Tačku na meč stavio je Kraso u 90. minutu, sjajnim solo-golom.

Nakon meča, usledila je ceremonija dodele šampionskog pehara crveno-belima.

Pored ubedljive pobede i trofeja, utakmica će ostati upamćena i kao poslednja koju je kapiten Zvezde Aleksandar Dragović odigrao u srpskom klubu.

Dragović je iz igre izašao u 60. minutu, a sa tribina su usledile ovacije i skandiranje njegovog imena.

Takođe, u utakmici Crvene zvezde i Čukaričkog prvi put u istoriji Superlige, sudila je ženska ekipa arbitara.

Jelena Cvetković bila je glavni arbitar, a pomogale su joj Ivana Jovanović i Aleksandra Kostić.