Brazil izgubio od Kameruna, Švajcarska im zamalo otela prvo mesto

Posle raspleta u grupi H gde su Portugal i Južna Koreja prošli dalje, u osmini finala Mundijala igraće i Brazil i Švajcarska

2. dec 2022 • 22:02

Kraj utakmice - pobeda Kameruna!

Gotovo je, Brazilci su upisali poraz od Kameruna, ali su ipak ostali na prvom mestu zbog bolje gol-razlike u odnosu na Švajcarsku.

Da su Švajcarci postigli još jedan gol protiv Srbije (pobeda 3:2), Brazilci bi kao drugoplasirani morali da igraju protiv Portugala. Ipak, ovaj poraz od Kameruna ih neće mnogo boleti.

90' +2' - GOL! Kamerun dolazi do gola

Vinsent Abubakar postiže pogodak u drugom minutu nadoknade i tako najverovatnije donosi Kamerunu pobedu protiv Brazila.

Dobar napad afričke selekcije i centaršut sa desne strane na Abubakara, koji glavom smešta loptu u mrežu.

55' - Martineli umalo do gola, ostaje 0:0

Dobar prodor i pokušaj Gabrijela Martinelija, ali je odlično reagovao golman Kameruna prilikom udarca sa ivice šesnaesterca.

Brazil je do gola mogao i nakon kornera, ali je ponovo vrhunski intervenisao Epasi.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme: Brazil - Kamerun 0:0

Nije bilo postignutih golova na stadionu "Luisail" u susretu Brazila i Kameruna.

"Karioke" su konstantno napadale i u nekoliko navrata umalo uspele da zatresu mrežu, ali se Kamerun nekako odbranio.

Zanimljivo je i da Kamerun ima za čim da žali, pošto su u samom finišu umalo došli do gola. Ipak, golmani obe selekcije igraju vrhunsku utakmicu.

U drugom meču grupe G, Srbija i Švajcarska na poluvremenu: 2:2.

20' - Brazil opasniji, ali još uvek bez promene rezultata

Napada selekcija Brazila, ali za sada odolevaju Kamerunci, pa nakon 20 minuta nije bilo promene rezultata.

1' - Počeo je meč Brazila i Kameruna

Počeo je meč na stadionu "Luisail"...

Vreme je za Brazil - Kamerun

Ako Brazil ne izgubi, Srbija sama odlučuje o svojoj sudbini u borbi za plasman u osminu finala. Evo i sastava timova

90+11' Kraj utakmice, Urugvaj je pobedio i ispao!

90+8' Kraj utakmice, Južna Koreja pobedila!

Južna Koreja pobedila 2:1 i čeka Urugvajce. Ako ostane sve ovako, oni idu u nokaut fazu!

90+1' GOOOL! Južna Koreja vodi 2:1 protiv Portugalije!

Sonaldo je "izmislio" gol Južne Koreje... Pretrčao je 60 metara i sjajno proigrao Hvang He-Čana koji pogađa mrežu za 2:1. Ako ostane ovako, Južna Koreja ide dalje.

81' Golman Rošet čuva Uruse

De Araskaeta jeste postigao dva gola, ali je golman Rošet pravi heroj. Sada je odbranio šut Kudusa i Urugvaj je sačuvao mrežu.

79' Gana umalo smanjila na 2:1

Blizu pogotka bio je Semedo, koji je šutirao iskosa sa leve strane. Gađao je suprotni ugao, lopta je otišla nekoliko desetina centimetara pored stative.

65' Pelistri propustio šansu da reši utakmicu

Mladi krilni napadač našao se u odličnoj poziciji sredinom drugog poluvremena, šutirao u bliži ugao sa nekih desetak metara, ali je bio zamalo neprecizan.

57' Košta ponovo čuva Portugalce

Fantastična pozicija za In-Bom Hvanga, koji je sa 18 metara imao otvoren put do gola. Šutirao je snažno, ali pravo u golmana Koštu koji se odbranio i sačuvao mrežu.

59' Sudija gledao VAR, ali nije svirao penal za Urugvaj

U kaznenom je oboren Darvin Nunjez, činilo se da je dovoljno za najstrožu kaznu, ali arbitar je ipak pokazao da je start bio čist.

56' Južnokorejci prete na startu nastavka

Prvu priliku je imao Son, ali je izblokiran i lopta je otišla u korner. Nakon udarca iz ugla, šutirao je Jae-Sung Li i nije dobro to učinio.

46' Nastavljene utakmice

Urugvaj ima 2:0 protiv Gane, Portugalija – Južna Koreja 1:1.

45+9' Urugvaj ide na pauzu sa dva gola viška

Gana – Urugvaj 0:2

45+3' Nerešeno na poluvremenu Portugalije i Južne Koreje

Portugalija – Južna Koreja 1:1

42' Odličan udarac Vitinje, pa šansa za Ronalda

Vitinja se izborio za poziciju i šutirao sa 20 metara. Golman je odbio loptu, pokušao je Ronaldo da je sprovede u gol, ali je glavom loše zahvatio.

40' Son zapretio Košti

Najbolji igrač Južne Koreje pripretio protivniku, šutirao sa 20 metara, pravo u golmana Koštu.

32' GOOOL! De Araskaeta nokautirao Ganu – 2:0!

Još jedan pogodak De Arasketa, ovoga puta sjajnim udarcem iz voleja na asistenciju Suareza i rezultat je velikih 2:0 za Urugvaj.

27' GOOOL! Južna Koreja izjednačila protiv Portugalije!

Strelac gola je bio Kim Jong-Gvon, koji je iskoristio katastrofalnu reakciju Kristijana Ronalda i ubacio loptu u mrežu za 1:1.

26' GOOOL! Stigla kazna – Urugvaj vodi protiv Gane!

Kazna je bila surova i stigla je samo šest minuta posle promašenog penala Gane. Džordan Aju je izgubio loptu, posle centaršuta i očajne reakcije odbrane, Suarez je prihvatio loptu na drugoj stativi. Oslobodio se čuvara, šutirao u suprotni ugao, a nakon odbrane golmana na odbitak je natrčao De Araskaeta i glavom je ubacio u mrežu – 1:0.

24' Velika šansa za Darvina Nunjeza

Sada je igrač Urugvaja pobegao odbrani i mogao da kazni rivala. Prebacio je golmana, ali je Salisu sa gol-linije otklonio opasnost.

20' Istorija se ponavlja – Gana opet promašila penal protiv Urugvaja!

Andre Aju je imao veliku šansu, ali je očajno šutirao i odbranio mu je Rošet.

19' Penal za Ganu!

Neverovatna situacija... Kod pokušaja Ajua od pre dva minuta, kada je dosuđen ofsajd, sada je poništen, a iz VAR sobe stigao je nagoveštaj da je možda bio penal u nastavku. Oboren je Kudus i sudija je posle gledanja snimka pokazao na belu tačku.

17' Južnoj Koreji poništen gol

Uspeli su Južnokorejci da izjednače protiv Portugalije, ali je pogodak Đin-Su Kima poništen zbog nedozvoljene pozicije.

16' Sada i dobar pokušaj Gane

Džordan Aju je pokušao sa 16 metara, golman Urugvaja je intervenisao, pre nego što je sudija pokazao na ofsajd.

14' Darvin Nunjez prvi pripretio Gani

Napadač Liverpula Darvin Nunjez prvi je pripretio Gani, dobio je dobru loptu i umalo izašao jedan na jedan sa golmanom, ali ga je odbrana rivala zaustavila.

5' GOOOL! Portugalija vodi 1:0

Od prvog pravog napada Portugalci vode, a strelac je bio Rikardo Orta. Sjajna lopta Pepea na Dalota desno, on je vratio povratnu, a igrač Brage pogodio za 1:0.