Mega izborila "majstoricu", Partizan pao u neizvesnoj završnici

Košarkaši Mege savladali su ekipu Partizana sa 92:88 i tako izjednačili u polufinalnoj seriji KLS-a na 1-1
Mega izborila "majstoricu", Partizan pao u neizvesnoj završnici© ATA

Mladi igrači Mege napravili su veliko iznenađenje u drugom meču polufinalne serije.

Pokazala je i u prvom susretu da može nauditi favorizovanom Partizanu, a potvrda toga stigla je na njihovom parketu.

Talentovani momci su u dvorani "Dejan Milojević" odigrali maestralno drugo poluvreme.

Crno-beli su bolje ušli u meč i u prvoj četvrtini imali dvocifrenu prednost.

Delovalo je da tim Željka Obradovića ima neophodno da sačuva razliku i upiše pobedu kojom bi izborio plasman u finale Košarkaške lige Srbije.

Ipak, Mega je mislila drugačije, zaigrala za klasu bolje i potpuno zasluženo napravila veliki preokret.

U finišu druge četvrtine su smanjili zaostatak na šest poena (41:47), da bi u trećoj deonici potpuno "oduvali" Partizan.

Mega je treću četvrtinu dobila sa 26:15, a odlična igra nastavila se i početkom odlučujuće četvrtine.

Vođstvo domaćih iznosilo je 13 poena, koje Partizan uz sve pokušaje, nije uspeo da nadoknadi.

Imali su crno-beli poslednje "trzaje", kada su smanjili na samo dva razlike, ali je Mega uspela da bude dovoljno pribrana, da bi na kraju slavila sa 92:88.

Tako su momci Marka Baraća uspeli da izjednače na 1-1 u polufinalnoj seriji i izbore "majstoricu".

Jović je bio najbolji strelac pobedničkog tima sa 14 poena, 13 je ubacio Filips, a Milijašević i Jelavić po 12 poena.

U redovima Partizana istakli su se Kaboklo sa 18, Smit sa 17 i Ponitka sa 12 poena.

Partizan će u odlučujućoj utakmici biti domaćin, a ona je na programu u četvrtak.