Kecmanović odličan na startu, u četiri seta savladao Monteira

Miomir Kecmanović odličan u prvom kolu Rolan Garosa
Kecmanović odličan na startu, u četiri seta savladao MonteiraGetty © Clive Mason

Kecmanović je preskočio prvu prepreku na Ronal Garosu, pošto je u četiri seta savladao Brazilca Tijaga Monteira (6:2, 6:1, 4:6, 7:5).

Kecmanović, 57. teniser na ATP listi, pobedio je 86. tenisera sveta za dva sata i 38 minuta igre.

Srpski teniser je odlično otvorio meč - dva brejka su mu bila dovoljna za prvi set (6:2), dok je u drugom prepustio protivniku samo jedan gem.

Delovalo je i da će treći set Kecmanović lako dobiti, pošto je napravio brejk za 4:3.

Međutim, Brazilac je podigao nivo igre, uzvratio odmah brejk, a zatim napravio još jedan za 6:4.

Velika borba je viđena u četvrtom setu, pošto nije bilo brejka sve do završnice.

Kecmanović je uspeo da oduzme servis protivniku za 6:5, a onda sigurno servirao za pobedu.

U drugoj rundi, Kecmanović će igrati protiv Rusa Danila Medvedeva ili Nemca Dominika Kepfera.

Rolan Garos se igra za ukupni nagradni fond od 53,4 miliona evra.