Srbija u polufinalu Evropskog prvenstva - kadeti srušili Austriju, sad u napad po pehar

Selekcija Jovana Damjanovića je u dramatičnom susretu uspela da obezbedi mesto među najbolje četiri selekcije Evrope

Kadetska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina, pošto je u sjajnoj utakmici četvrtfinala savladala Austriju 3:2.

Izabranici Jovana Damjanović uspeli su da stignu do velikog trijumfa i mesta među četiri najbolja tima na kontinentu i to nakon što su već u prvom minutu primili gol.

Adejenugure je bio strelac tada, ali je Đorđe Ranković uzvratio već u 4. minutu za 1:1. Potom je krilni fudbaler ponovo bio strelac u nadoknadi vremena prvog dela igre, pa su "orlići" otišli na odmor s prednošću.

Mihajlo Cvetković je u 55. minutu novim pogotkom pokazao da je jedan od predvodnika ove generacije, da bi Adejenugure u 79. minutu smanjio na 3:2 i uveo meč u dramu.

U nadoknadi vremena je i Srbija ostala sa 10 igrača kada je Uroš Đorđević dobio crveni karton, ali je Srbija izdržala. Zato će "orlići" 2. juna igrati protiv Portugalije ili Poljske u borbi za veliko finale.