Šok u Parizu, Italijan rutinski eliminisao Rubljova

Italijanski teniser Mateo Arnaldi plasirao se u četvrto kolo Rolan Garosa, pošto je u trećem pobedio Rusa Andreja Rubljova 7:6 (8:6), 6:2, 6:4
Šok u Parizu, Italijan rutinski eliminisao RubljovaGetty © Clive Brunskill /

Arnaldi je priredio jedno od najvećih iznenađenja u dosadašnjem toku turnira.

Očekivalo se da će Rubljov opravdati status favorita, ali je Italijan, 35. na rang listi, slavio sa 3-0 u setovima.

Meč je trajao dva sata i 35 minuta i poprilično rutinski je Arnaldi došao do pobede.

Rubljov, koji zauzima šesto mesto na ATP listi, imao je prednost brejka u prvom setu, ali je protivnik odmah uzvratio istom merom.

Arnaldi je u taj-brejku bio bolji sa 8:6, a Rus je ispustio set loptu pri rezultatu 6:5.

Čak tri brejka napravio je Italijan u drugom setu, koji je dobio sa 6:2, da bi u trećem prevagu napravio u sedmom gemu, kada je oduzeo servis Rubljovu i poveo sa 5:3, da bi ubrzo priveo meč kraju.

Arnaldi će u četvrtom kolu igrati protiv boljeg iz duela Stefanos Cicipas (Grčka) i Žinžen Žang (Kina).