Fudbalerke Srbije grabe ka Evropskom prvenstvu, pobeđena Slovačka

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Slovačku rezultatom 2:1, u utakmici trećeg kola grupe 2 B lige kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Izabranice Dragiše Zečevića došle su do pobede nakon preokreta.

Srbija jeste u susret ušla kao favorit, ali se dobrano potrudila da dođe do bitna tri boda.

Violeta Slović u 22. i Miljana Ivanović u 53. minutu postigle su golove za Srbiju, dok je Martina Šurnovska u devetom minutu bila precizna za Slovačku.

Srbija je na startu kvalifikacija igrala bez golova protiv Škotske u Leskovcu, a zatim na neutralnom terenu u Mađarskoj bila bolja od Izraela (4:2).

Srpske fudbalerke trenutno zauzimaju prvo mesto na tabeli sa sedam bodova, a uskoro ih očekuje novi meč sa istim protivnikom.

Za četiri dana, u narednom kolu kvalifikacija, Srbija igra u Trnavi protiv Slovačke.