Neuništivi Novak posle maratonske borbe do osmine finala Rolan Garosa

Najbolji svetski teniser Novak Đoković, plasirao se u osminu finala Rolan Garosa, pošto je nakon preokreta savladao Italijana Lorenca Muzetija sa 3-2 u setovima
Neuništivi Novak posle maratonske borbe do osmine finala Rolan GarosaGetty © Dan Istitene /

Neverovatan tenis i meč priredili su Novak i Lorenco u Parizu.

Čak četiri sata i 32 minuta prave rovovske borbe viđeno je na "Filip Šatrije" terenu u Parizu.

Susret je zbog kiše i pomerenog programa, krenuo poprilično kasno, a završen je u tri sata nakon ponoći.

Apsolutno sve je viđeno u duelu prvog i 30. na ATP listi.

Novak je nakon sat vremena borbe osvojio prvi set sa 7:5.

Imao je prednost i kontrolu Srbin i u drugom setu, pošto je napravio brejk i poveo sa 4:1.

Muzeti je vratio brejk, izjednačio na 6:6 i izborio taj-brejk. Srpski teniser nije iskoristio set loptu pri vođstvu 6:5, ali je Muzeti osvojio naredna tri poena i izjednačio u setovima.

Novakov rival je tako potpuno okrenuo momentum meča na svoju stranu i takvu raspodelu snaga iskoristio u trećem setu.

Relativno lako napravio je jedan brejk, a potom set završio još jednim. Rezultaom 6:2, Muzeti je preokrenuo na 2-1 u setovima.

Revija brejkova viđena je u četvrtom setu, a zahvaljujući ogromnoj borbi i maestralnom tenisu, Novak ih je napravio više, osvojio set sa 6:3 i izborio odlučujući, peti set.

U njemu, rešio je Novak da pokaže razliku u kvalitetu dvojice tenisera.

Srbin je napravio jedan, pa odmah i drugi brejk i stekao ogromnu prednost.

Maratonsku borbu, Novak je rešio na najbolji mogući način, novim brejkom i tako je sa ubedljivih 6:0 priveo meč kraju.

Đoković se pobedom plasirao u osminu finala Rolan Garosa.

Pobednik ovog meča u četvrtoj rundi ide na boljeg iz okršaja Fransisko Serundolo – Tomi Pol.

• 2. jun 2024 • 03:09

03:09

Kraj meča! Novak je u osmini finala

Pregazio je Đoković Muzetija u petom setu. Novi brejk doneo je više nego ubedljivih 6:0 i tako sa 3-2 u setovima, Srbin beleži pobedu i plasman u osminu finala.

• 02:55

Srbin u žestokom naletu, Novak pravi novi brejk i vodi 4:0

Još jednom najbolji teniser sveta dolazi do brejka i sada ima prednost od 4:0 u odlučujućem setu.

• 02:47

Grabi Novak ka pobedi, ima brejk prednosti u petom setu

Odlično otvaranje presuđujućeg seta za srpskog tenisera. Novak je napravio brejk, potom ga i potvrdio i ima prednost od 3:0.

• 02:33

Đoković osvaja četvrti set i izjednačuje na 2-2!

Tri vezana brejka priredili su Srbin i Italijan, što znači da je Đoković osvojio četvrti set sa 6:3 i tako izjednačio na 2-2.

Peti set odlučiće pobednika ovog meča.

• 02:22

Evo novog brejka, Đoković na korak od izjednačenja

Stiže srpski teniser i do drugog brejka, čime stiče ubedljivih 5:2 u četvrtom setu.

• 02:13

Evo Đokovićevog brejka, Novak vodi 3:2

Kakav tenis i kakav meč priređuju pariškoj publici Srbin i Italijan. Novak pravi brejk i vodi 3:2 u četvrtom setu.

• 01:45

Muzeti vodi 2-1 u setovima

Potpuni preokret 30. tenisera na ATP listi. Muzeti osvaja treći set sa 6:2 i sada vodi protiv Đokovića sa 2-1 u setovima.

• 01:23

Brejk Muzetija, koji je u naletu

Italijan je potpuno prebacio momentum meča na svoju stranu i sada prvi stiže do brejka u trećem setu. Muzeti vodi 3:1.

• 01:19

Velika borba, bez brejka na startu trećeg seta

Imao je Novak brejk loptu u trećem gemu, ali se Muzeti odbranio i vodi sa 2:1 u trećem setu.

• 01:02

Muzeti osvaja drugi set 7:6

Delovalo je da Novak ima kontrolu u finišu taj-brejka, drugog seta. Ipak, Muzeti je nastavio da pogađa linije i milimetarski precizne udarce, što mu donosi osvajanje drugog seta 7:6 (8:6).