Neuništivi Novak posle maratonske borbe do osmine finala Rolan Garosa

Najbolji svetski teniser Novak Đoković, plasirao se u osminu finala Rolan Garosa, pošto je nakon preokreta savladao Italijana Lorenca Muzetija sa 3-2 u setovima

Neverovatan tenis i meč priredili su Novak i Lorenco u Parizu.

Čak četiri sata i 32 minuta prave rovovske borbe viđeno je na "Filip Šatrije" terenu u Parizu.

Susret je zbog kiše i pomerenog programa, krenuo poprilično kasno, a završen je u tri sata nakon ponoći.

Apsolutno sve je viđeno u duelu prvog i 30. na ATP listi.

Novak je nakon sat vremena borbe osvojio prvi set sa 7:5.

Imao je prednost i kontrolu Srbin i u drugom setu, pošto je napravio brejk i poveo sa 4:1.

Muzeti je vratio brejk, izjednačio na 6:6 i izborio taj-brejk. Srpski teniser nije iskoristio set loptu pri vođstvu 6:5, ali je Muzeti osvojio naredna tri poena i izjednačio u setovima.

Novakov rival je tako potpuno okrenuo momentum meča na svoju stranu i takvu raspodelu snaga iskoristio u trećem setu.

Relativno lako napravio je jedan brejk, a potom set završio još jednim. Rezultaom 6:2, Muzeti je preokrenuo na 2-1 u setovima.

Revija brejkova viđena je u četvrtom setu, a zahvaljujući ogromnoj borbi i maestralnom tenisu, Novak ih je napravio više, osvojio set sa 6:3 i izborio odlučujući, peti set.

U njemu, rešio je Novak da pokaže razliku u kvalitetu dvojice tenisera.

Srbin je napravio jedan, pa odmah i drugi brejk i stekao ogromnu prednost.

Maratonsku borbu, Novak je rešio na najbolji mogući način, novim brejkom i tako je sa ubedljivih 6:0 priveo meč kraju.

Đoković se pobedom plasirao u osminu finala Rolan Garosa.

Pobednik ovog meča u četvrtoj rundi ide na boljeg iz okršaja Fransisko Serundolo – Tomi Pol.

2. jun 2024 • 03:09

Kraj meča! Novak je u osmini finala

Pregazio je Đoković Muzetija u petom setu. Novi brejk doneo je više nego ubedljivih 6:0 i tako sa 3-2 u setovima, Srbin beleži pobedu i plasman u osminu finala.

Srbin u žestokom naletu, Novak pravi novi brejk i vodi 4:0

Još jednom najbolji teniser sveta dolazi do brejka i sada ima prednost od 4:0 u odlučujućem setu.

Grabi Novak ka pobedi, ima brejk prednosti u petom setu

Odlično otvaranje presuđujućeg seta za srpskog tenisera. Novak je napravio brejk, potom ga i potvrdio i ima prednost od 3:0.

Đoković osvaja četvrti set i izjednačuje na 2-2!

Tri vezana brejka priredili su Srbin i Italijan, što znači da je Đoković osvojio četvrti set sa 6:3 i tako izjednačio na 2-2.

Peti set odlučiće pobednika ovog meča.

Evo novog brejka, Đoković na korak od izjednačenja

Stiže srpski teniser i do drugog brejka, čime stiče ubedljivih 5:2 u četvrtom setu.

Evo Đokovićevog brejka, Novak vodi 3:2

Kakav tenis i kakav meč priređuju pariškoj publici Srbin i Italijan. Novak pravi brejk i vodi 3:2 u četvrtom setu.

Muzeti vodi 2-1 u setovima

Potpuni preokret 30. tenisera na ATP listi. Muzeti osvaja treći set sa 6:2 i sada vodi protiv Đokovića sa 2-1 u setovima.

Brejk Muzetija, koji je u naletu

Italijan je potpuno prebacio momentum meča na svoju stranu i sada prvi stiže do brejka u trećem setu. Muzeti vodi 3:1.

Velika borba, bez brejka na startu trećeg seta

Imao je Novak brejk loptu u trećem gemu, ali se Muzeti odbranio i vodi sa 2:1 u trećem setu.

Muzeti osvaja drugi set 7:6

Delovalo je da Novak ima kontrolu u finišu taj-brejka, drugog seta. Ipak, Muzeti je nastavio da pogađa linije i milimetarski precizne udarce, što mu donosi osvajanje drugog seta 7:6 (8:6).

Drugi set rešiće taj-brejk

Uz mnogo sreće je Muzeti produžio drugi set, koji će se rešiti nakon taj-brejka.

Odbranio se Muzeti - 7:5, 5:5 u drugom setu

Bio je Novak nadomak brejk šanse, ali je Italijan odigrao neverovatno u završnici servis gema i izjednačio na 5:5 u drugom setu.

Vraća se Italijan

Muzeti sada uzvraća udarac i vraća brejk u drugom setu. Đoković vodi 7:5, 4:3.

Đoković - Muzeti 7:5, 4:1

Uporni Italijan je pokušao da zapreti na Novakov servis, ali je uz dosta truda Srbin imao spreman odgovor, kojim je potvrdio prethodni brejk.

1. jun 2024 • 23:59

Evo brejka, Đoković u prednosti

Srpski teniser sjajnim drop-šot udarcem dolazi do brejka i prednosti od 3:1 u drugom setu.

Drugi set počeo bez brejka

Nakon tri uvodna gema u drugom setu, nije viđen brejk. Novak vodi sa 7:5, 2:1.

Đoković osvaja prvi set!

Sedam uzastopnih gemova nije bilo brejka, a onda je Novak podigao nivo tenisa za lestvicu iznad rivala, oduzeo mu servis i osvojio prvi set sa 7:5.

Skoro sat vremena je trajao prvi period meča.

Rasplamsava se borba

Nakon dva vezana brejka, usledila su dva vezana osvojena servis gema. Rezultat u prvom setu je 4:4.

Đoković vraća brejk

Ekspresan odgovor srpskog tenisera, koji vraća brejk i izjednačuje na 2:2.

Muzeti prvi do brejka

Nije najbolje počelo po srpskog tenisera, pošto je Muzeti napravio brejk u trećem gemu prvog seta.

Bez brejka na startu

Obojica tenisera osvojila su uvodne servis gemove, pa je rezultat na početku meča 1:1.

Počeo je meč

Počeo je meč na "Šatrijeu", Đoković će prvi servirati

Dimitrov je pobedio Bergsa, Đoković i Muzeti sledeći na terenu

Završio se napokon duel Dimitrova i Bergsa, a pobedu odnosi Bugarin.

Naredni na terenu su Đoković i Muzeti, a očekuje se da će početak njihovog susreta biti u 22.40.

Novak neće ni pre 22 na teren, Bergs osvojio set protiv Dimitrova

Bergs osvaja treći set i smanjuje protiv Dimitrova na 2-1. To znači da će se još čekati na meč Đokovića i Muzetija.

Đoković na terenu ne pre 21.30

Dimitrov vodi sa 2-0 u setovima protiv Bergsa. Novak Đoković i Lorenco Muzeti igraju po završetku tog meča.

Kiša pomera i Novakov meč

Iako je trebalo da igraju od oko 20.15 časova, Đoković i Muzeti neće na teren pre 21.00.

Razlog je kiša koja je prekinula meč Zizua Bergsa i Grigora Dimitrova. Taj duel pomeren je na Centralni teren.

Njih dvojica će nastaviti susret pri rezultatu 6:3, 2:1 za Bugarina.

Đoković vodi u međusobnom skoru

Srbin i Italijan do sada su se sastajali pet puta i Novak vodi 4-1 u pobedama.

Muzeti je jedini trijumf ostvario prošle sezone na mastersu u Monte Karlu, ali mu se Đoković na istom turniru pre nekoliko sedmica revanširao, rezultatom 7:5, 6:3, što im je bio i poslednji okršaj.

Inače, Đoković i Muzeti su se jednom sastali i na Rolan Garosu, u meču 4. kola 2021. godine, kada je Italijan predao meč pri vođstvu Srbina 6:7, 6:7, 6:1, 6:0, 4:0. Novak je na kraju i osvojio to izdanje Otvorenog prvenstva Francuske.