Odbojkašice Srbije bolje od Bugarske u Ligi nacija

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Bugarske sa 3:1 u setovima (19:25, 25:21, 25:17, 25:15) u četvrtoj utakmici druge sedmice Lige nacija u Arlingtonu.

Izabranice selektora Gvidetija su do pobede došle nakon preokreta.

Bugarska je osvojila prvi set 25:19, ali je usledila mnogo bolja partija Srbije u nastavku.

Srpske odbojkašice poprilično ubedljivo i rutinski osvajaju naredna tri seta i beleže novu pobedu u Ligi nacija.

Selekcija Srbije je trenutno na desetom mestu sa devet bodova koliko ima i Holandija koja je na devetom mestu.

Ovom pobedom odbojkašice Srbije zadržale su šanse za plasman u četvrtfinale Lige nacija.

Na završni turnir će se plasirati domaćin Tajland i još sedam najuspešnijih selekcija.

Finalni turnir Lige nacija odigraće se od 20. do 23. juna u dvorani Huamrak u Bangkoku, u Tajlandu. Titulu brane odbojkašice Turske.