Bolan poraz kadeta - minuti ih delili od finala Evropskog prvenstva

Selekcija Jovana Damjanovića nije uspela da obezbedi mesto u finalu Evropskog prvenstva

Kadeti Srbije su u uzbudljivom polufinalu Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina na Kipru poraženi od Portugalije sa 3:2.

A samo minuti su delili reprezentaciju Srbije od finala...

Portugalija je napadala na početku meča, čak i pogodila prečku, ali je Srbija došla do vođstva u 22. minutu, golom Mihajla Cvetkovića.

Gol koji je doneo prednost Srbiji bio je četvrti na turniru za fudbalera Čukaričkog.

Igrao se 37. minut kada je udvostručena prednost.

Lopta je pogodila Afonsa Sousu, a onda završila u golu.

Cvetković je umalo došao i do petog gola na turniru, ali je stativa zaustavila njegov udarac u završnici prvog dela igre.

Portugalci su uspeli da smanje u 60. minutu, kada je Gabrijel Silva odlično reagovao na ubacivanje sa strane i smestio loptu u mrežu.

Svim silama su do kraja meča Portugalci napadali, što im se isplatilo u samoj završnici.

Rodrigo Mora, najbolji strelac turnira, uspeo je da postigne gol za izjednačenje u 88. minutu.

Sudija je pokazao šest minuta nadoknade, a Portugalci su u petom došli do preokreta i finala - Žoao Trovisko je postigao gol.

Portugalija će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Danska - Italija.