"Orlovi" pali u Beču, dva lica Srbije u pripremi za Evropsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je poraz od 2:1 u Beču od selekcije Austrije u sklopu pripremne utakmice pred Evropsko prvenstvo

Zanimljiv meč odigrali su Austrija i Srbija pred punim tribinama na stadionu "Ernst Hapel" u Beču.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija pokazali su dva lica u prvom od dva pripremna meča za Evropsko prvenstvo.

Srbija je pretrpela poraz zahvaljujući golovima u ranoj fazi meča.

Domaćin je već od prvih sekunda meča, nagovestio da je spremnije i bolje ušao u duel.

Austrija je iskoristila "uspavanost" Srbije i stvarala opasne situacije pred golom Srbije.

Prvi gol viđen je već u 10. minutu, kada je strelac bio Vimer. Olako je Baumgartner došao do lopte i imao mnogo prostora, usledio je sjajan pas za Vimera, koji preciznim udarcem matira Milinkovića Savića.

Samo tri minuta kasnije, Srbija je ponovo bila nadigrana.

Danso je oduzeo loptu na sredini terena, Grilič je proigrao Baumgartnera, a ovaj rutinski smestio loptu u mrežu za 2:0.

Srbija je uspela da do kraja prvog dela postigne pogodak i rezultatski se vrati u meč.

Nakon kornera u 35. minutu, skočio je dobro Spajić i pogodio stativu, a na odbitak je najbolje reagovao Pavlović.

Od tog momenta, pa do kraja susreta, Srbija je pokušavala da dođe do još jednog gola i barem nerešenog rezultata.

Ipak, uprkos tome što je stvorila par šansi, do izjednačenja nije došlo, pa je domaća selekcija upisala pobedu.

"Orlovi" su tako upisali poraz u prvoj od dve provere pred početak Evropskog prvenstva.

Poslednju proveru Srbija će imati 8. juna protiv Švedske.

Prvi meč na šampionatu Evrope igraće 16. juna u Gelzenkirhenu protiv Engleske.

Rivali u grupi C biće joj još Slovenija 20. juna u Minhenu i Danska 25. juna, takođe na "Alijanc areni".

4. jun 2024 • 22:38

Kraj meča, Srbija beleži poraz u Beču

Austrija je savladala Srbiju sa 2:1 u Beču u pripremnom meču pred Evropsko prvenstvo.

64' - Srbija traži penal, sudija odmahuje rukom

Opasno je bilo pred golom Austrije, kada je Birmančević umakao odbrani domaćih.

Oboren je srpski reprezentativac, ali je sudija pokazao da nema faula.

54' - "Orlovi" prete nakon prekida

Sergej Milinković Savić je probao glavom nakon kornera, ali je lopta otišla malo preko gola domaćina.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme: Austrija - Srbija 2:1

Domaćin je bio opasniji rival u prvih 45 minuta, ali je Srbija u finišu prvog poluvremena uspela da postigne gol i tako se vrati u meč.

Nakon prvog dela utakmice: Austrija - Srbija 2:1.

35' - GOL! Srbija smanjuje na 2:1

Tadić je centrirao sa leve strane, Spajić je prvo skočio i pogodio stativu, srećom lopta se odbila do Pavlovića, koji takođe glavom šutira i postiže gol.

Srbija smanjuje prednost Austrije na 2:1.

16' - Tadić propušta veliku šansu

Prvi dobar napad "orlova" na meču, naalost nije rezultovao pogotkom.

Sergej je poslao loptu ka Vlahoviću, ovaj propustio do Tadića, koji je neometano šutirao unutar šesnaesterca rivala, ali lopta odlazi pored gola Austrije.

13' - GOL! Austrija već vodi 2:0

Danso je oduzeo loptu Vlahoviću na polovini terena, brzo su Austrijanci prešli u poslednju trećinu terena i postigli gol.

Grilič je uposlio Baumgartnera, koji je rutinski poslao loptu u mrežu.

Austrija već vodi 2:0.

10' - GOL! Austrija vodi

Uhvatio je domaćin Srbiju ponovo na "spavanju".

Vimer je doneo Austriji prednost, pošto je prethodno mnogo prostora imao Baumgartner, koji je proigrao strelca pogotka.

1' - Austrija traži penal

Nakon samo devet sekundi susreta, domaćin je uspeo da stvori opasnost pred golom Srbije. Spajić je uklizao u duelu sa Baumgartnerom, koji je pao i tražio penal.

Sudija je pokazao da neće biti ništa od toga.

1' - Počeo je meč

Glavni sudija iz Portugalije Nobre, označio je početak meča na stadionu "Ernst Hapel" u Beču.

Dragović dočekao fudbalere Srbije

Austrijski reprezentativac i doskorašnji kapiten Crvene zvezde Aleksandar Dragović, dočekao je i pozdravio se sa fudbalerima Srbije.

Dragović je potom pred početak meča dobio plaketu od strane svoje selekcije, za 100 nastupa u nacionalnom dresu.

Poznati su sastavi timova:

Austrija: Penc, Veber, Danso, Poš, Seivald, Pras, Grilič, Šmit, Baumgartner, Vimer, Arnautović.

Srbija: V. Milinković Savić, Veljković, Spajić, Pavlović, Gaćinović, Živković, Maksimović, Gudelj, S. Milinković Savić, Tadić, Vlahović.

Orlovi u novom "odelu"

Srbija će upravo u meču sa Austrijom u Beču, nastupati u novoj garnituri gostujućih dresova.

Izjava Piksija pred meč sa Austrijom

"Radi se o izuzetno jakoj i kvalitetnoj ekipi, veoma kompaktnoj. To su pokazale kvalifikacije, ali i prijateljske utakmice koje su igrali i rešili u svoju korist", rekao je Stojković na konferenciji za medije.

"Uostalom, zato smo ih i izabrali, jer je meč sa takvom selekcijom dobar test pred važno i zahtevno takmičenje kakvo je Evropsko prvenstvo. Imaju odličan timski duh, ali i individualne kvalitete visokog nivoa. Sabicer, Lajner, Arnautović… Mogu mnogo toga da postignu na predstojećem takmičenju. Zbog svega navedenog, imaćemo izuzetno tešku i zahtevnu utakmicu."

Prva provera pred Evropsko prvenstvo

Utakmica između Austrije i Srbije biće odigrana od 20.45 časova na stadionu "Ernst Hapel" u Beču.

Time će zvanično početi misija EURO 2024 za izabranike selektora Dragana Stojkovića Piksija, koji se već nekoliko dana pripremaju u trening centru FSS-a u Staroj Pazovi.