Prekinut "večiti" derbi zbog navijačkih incidenata, nastavak u četvrtak

Drugi meč finalne serije Košarkaške lige Srbije između Partizana i Crvene zvezde, prekinut je zbog incidenata domaćih navijača. Utakmica će biti nastavljena u četvrtak
Prekinut "večiti" derbi zbog navijačkih incidenata, nastavak u četvrtak© ATA Images

Nemile scene viđene su u "Beogradskoj areni" u duelu Partizana i Crvene zvezde.

Zanimljiv meč igrali su "večiti" rivali, sve do početka treće četvrtine, kada je usledio prekid.

Navijači crno-belih su tokom meča pogrdno skandirali porodicama igrača i predsednika Zvezde, zbog čega su sudije odlučile da prekinu susret.

Ubrzo je na parket Arene krenuo veliki broj predmeta, zbog čega su prvo crveno-beli, a potom i arbitri, napustili teren i otišli u svlačionice.

Nakon nekog vremena, parket je napustio i Željko Obradović.

Prema nezvaničnim informacijama sa lica mesta, organizatori su doneli odluku da se isprazni dvorana, što domaći navijači nisu želeli da urade.

Po povratku čelnika Partizana na teren, saopšteno je da se utakmica neće nastaviti u sredu.

Tako će drugi finalni meč KLS-a biti nastavljen u četvrtak, a ostaje da se vidi u kojim uslovima i okolnostima.

Što se tiče same košarke, Partizan je bolje otvorio meč, pošto su crno-beli lako dolazili do lakših poena iz gotovo svih pozicija.

Domaći su nakon par uvodnih minuta imali prednost 14:6 i delovalo je da imaju konce meča u svojim rukama.

Ipak, Zvezda je imala spreman odgovor, pa je na krilima Luke Mitrovića napravila seriju 9:0 i preokrenula rezultat u svoju korist.

Da se igralo u naletima najbolje govore i završni minuti prve, a potom i čitava druga deonica.

Partizan je zaigrao za klasu bolje od rivala i to se brzo odrazilo na rezultat. Protok lopte donosio je lake poene crno-belih, koji su na polovini druge četvrtine imali čak 15 poena prednosti (39:24).

Ponovo je Zvezda našla način da odgovori i vrati se u meč. Davidovac i Mitrović, uz organizacione sposobnosti Teodosića, bili su enigma za odbranu Partizana, pa su crveno-beli napravili seriju 12:0 i smanjili na 44:43.

Poput prve, Partizan je poenima završio i drugu četvrtinu i na poluvreme odneo pet poena prednosti – 48:43.

Takođe, isti scenario kao i na početku meča, viđen je početkom drugog poluvremena.

Partizan je sa 9:2 otvorio treću deonicu i brzo i lako vratio dvocifrenu prednost – 57:45.

Janis Sferopulos je zatražio tajm-aut, nakon čega je usledio prekid susreta.

• 5. jun 2024 • 23:05

23:05

Sada su i crveno-beli napustili teren, odluka sutra

Definitivno su i igrači Zvezde napustili teren.

Konačna odluka o raspletu ove situacije će biti doneta sutra.

• 23:03

Igrači Zvezde na terenu, crno-beli napustili halu

Kada je rečeno da će se meč nastaviti u četvrtak, crno-beli su napustili halu i krenuli kućama.

Međutim, crveno-beli su se vratili na parket, kao i sudije.

• 22:12

Meč prekinut, nastavak u četvrtak

Napustili su parket "Beogradske arene" i igrači Partizana i doneta je odluka da se utakmica večeras ne nastavi.

Prema informacijama sa lica mesta, utakmica će biti nastavljena u četvrtak.

Podsećamo, utakmica je prekinuta na osam minuta do kraja treće četvrtine, pri rezultatu 57:45 za Partizan.

• 22:01

Još uvek bez odluke o nastavku meča

I dok se po domaćim medijima pojavljuju informacije o pražnjenju tribina, postoje i one koje govore da se meč neće danas nastaviti.

Za sada još uvek nema zvaničnih informacija, a u međuvremenu je parket napustio i Željko Obradović sa svojim pomoćnicima.

• 21:21

I sudije se povukle sa parketa

Nakon košarkaša Zvezde, u svlačionice su se povukle i sudije "večitog" derbija.

Partizan ima 12 poena prednosti, a u trenutku prekida meča, do kraja treće četvrtine ostalo je skoro osam minuta.

• 21:19

Prekinut meč u Areni

Košarkaši Crvene zvezde napuštaju parket "Beogradske arene" i odlaze u svlačionicu. Razlog je prvenstvo skandiranje navijača Partizana, koje se odnosilo na porodice igrača i predsednika kluba, a potom i veliki broj ubačenih predmeta na teren.

• 21:12

24' - Nova serija i dvocifreno vođstvo Partizana

Rezutlat na početku druge četvrtine je 9:2 u korist Partizana, koji ponovo stiče dvocifrenu prednost - 57:45.

• 21:07

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina...

• 20:50

Poluvreme: Partizan - Crvena zvezda 48:43

Igra se u naletima u "Beogradskoj areni", a poslednji takav imao je Partizan, koji na poluvreme odnosi pet poena prednosti.

Vodili su crno-beli i 15 poena, Zvezda je prišla na poen zaostatka, ali su poeni Ledeja doneli osetniju prevagu u korist domaće ekipe.

• 20:44

18' - Novi povratak Zvezde

Ponovo su crveno-beli spremili odgovor na seriju Partizana. Poeni Mitrovića, Davidovca i sada Gedraitisa, smanjuju razliku sa 15, na tek tri poena u korist crno-belih.