Argentina preko Australije do četvrtfinala, Holandija eliminisala SAD

Fudbalske reprezentacije Argentine i Holandije obezbedile su plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru. "Gaučosi" su bili bolji od Australije sa 2:1, dok su "lale" eliminisale SAD sa 3:1.
Argentina preko Australije do četvrtfinala, Holandija eliminisala SADGetty © Alex Grimm
  • 3. dec 2022 • 21:58

21:58

Kraj meča: Argentina - Australija 2:1

Uspela je Argentina da sačuva prednost od 2:1 do poslednjeg sudijskog zvužduka.

"Gaučosi" pobedom prolaze u četvrtfinale, gde će se sastati sa selekcijom Holandije, koja je sa 3:1 eliminisala SAD.

• 21:56

90' +7' - Martinez sačuvao Argentinu

Neverovatnu priliku u poslednjem minutu sudijske nadoknade imala je Australija, kada je Kuol izbio pred golmana Martineza, koji mu brani pokušaj.

• 21:53

90' +5' - Treći promašaj Lautara

Treći put Mesi i Lautaro kombinuju u protivničkom šesnaestercu, ali i treći put Lautaro Martinez ne može da postigne gol.

Ponovo je kao pobednik izašao Rajan, ovoga puta uz pomoć bloka svojih saigrača.

• 21:52

90' +3' - Ponovo Lautaro akter neverovatnog promašaha

Ponovo Mesi sjajno proigrava svog napadača, ali ponovo Lautaro u situaciji jedan na jedan sa protivničkim golmanom, ne izlazi kao pobednik.

Ovoga puta je njegov udarac odbranio golman Rajan.

• 21:48

89' - Nestvaran promašaj Lautara

Nije ovo turnir Lautara Martineza, što je argentinski napadač samo potvrdio u 89. minutu ovog meča.

Mesi je probio u šesnaesterac rivala, pronašao potpuno samog Lautara, koji malo izvan peterca, potpuno neomatan, šutira daleko preko gola Australije.

• 21:40

81' - Martinez u poslednjem trenutku sprečava izjednačenje

Neverovatan solo-prodor Behiča, koji je nanizao nekoliko fudbalera Argentine, izbio u izglednu poziciju za gol, ali je u poslednjem trenutku u blok ušao Lisandro Martinez. Ostaje 2:1 za Argentinu.

• 21:36

77' - GOL! Australija smanjuje na 2:1

Daleko je ovaj meč od gotovog, pošto se Australija vraća pogotkom.

Šutirao je sa distance Gudvin, lopta je pogodila Fernandeza u bloku i tako prevarila golmana Martineza.

Očekuje nas uzbudljiva završnica.

• 21:16

57' - GOL! Alvarez pogađa, Argentina vodi sa 2:0

Kakva greška golmana Australije, koji gubi loptu u svom šesnaestercu, što Alvarez koristi i pogađa za prednost Argentine od 2:0.

• 21:09

50' - Degenek blokira Mesija

Umalo da Mesi dođe do novog gola, nakon brze tranzicije Argentine na polovinu protivnika. De Pol je ubacio loptu, ona je došla do Mesija, čiji udarac uz pomoć bloka, brani golman Australije.

• 21:04

46' - Nastavljen je meč

Nije bilo promene u postavama, počelo je drugo poluvreme...