Argentina preko Australije do četvrtfinala, Holandija eliminisala SAD

Fudbalske reprezentacije Argentine i Holandije obezbedile su plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru. "Gaučosi" su bili bolji od Australije sa 2:1, dok su "lale" eliminisale SAD sa 3:1.

3. dec 2022 • 21:58

Kraj meča: Argentina - Australija 2:1

Uspela je Argentina da sačuva prednost od 2:1 do poslednjeg sudijskog zvužduka.

"Gaučosi" pobedom prolaze u četvrtfinale, gde će se sastati sa selekcijom Holandije, koja je sa 3:1 eliminisala SAD.

90' +7' - Martinez sačuvao Argentinu

Neverovatnu priliku u poslednjem minutu sudijske nadoknade imala je Australija, kada je Kuol izbio pred golmana Martineza, koji mu brani pokušaj.

90' +5' - Treći promašaj Lautara

Treći put Mesi i Lautaro kombinuju u protivničkom šesnaestercu, ali i treći put Lautaro Martinez ne može da postigne gol.

Ponovo je kao pobednik izašao Rajan, ovoga puta uz pomoć bloka svojih saigrača.

90' +3' - Ponovo Lautaro akter neverovatnog promašaha

Ponovo Mesi sjajno proigrava svog napadača, ali ponovo Lautaro u situaciji jedan na jedan sa protivničkim golmanom, ne izlazi kao pobednik.

Ovoga puta je njegov udarac odbranio golman Rajan.

89' - Nestvaran promašaj Lautara

Nije ovo turnir Lautara Martineza, što je argentinski napadač samo potvrdio u 89. minutu ovog meča.

Mesi je probio u šesnaesterac rivala, pronašao potpuno samog Lautara, koji malo izvan peterca, potpuno neomatan, šutira daleko preko gola Australije.

81' - Martinez u poslednjem trenutku sprečava izjednačenje

Neverovatan solo-prodor Behiča, koji je nanizao nekoliko fudbalera Argentine, izbio u izglednu poziciju za gol, ali je u poslednjem trenutku u blok ušao Lisandro Martinez. Ostaje 2:1 za Argentinu.

77' - GOL! Australija smanjuje na 2:1

Daleko je ovaj meč od gotovog, pošto se Australija vraća pogotkom.

Šutirao je sa distance Gudvin, lopta je pogodila Fernandeza u bloku i tako prevarila golmana Martineza.

Očekuje nas uzbudljiva završnica.

57' - GOL! Alvarez pogađa, Argentina vodi sa 2:0

Kakva greška golmana Australije, koji gubi loptu u svom šesnaestercu, što Alvarez koristi i pogađa za prednost Argentine od 2:0.

50' - Degenek blokira Mesija

Umalo da Mesi dođe do novog gola, nakon brze tranzicije Argentine na polovinu protivnika. De Pol je ubacio loptu, ona je došla do Mesija, čiji udarac uz pomoć bloka, brani golman Australije.

46' - Nastavljen je meč

Nije bilo promene u postavama, počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme: Argentina - Australija 1:0

Zahvaljujući golu Lionela Mesija u 36. minutu, Argentina na pauzu odnosi prednost od 1:0.

36' - GOL! Mesi donosi prednost Argentini

Prvo uzbuđenje i prava prilika na meču, Mesi je bio nemilosrdan!

U svom 1000. meču u karijeri, Mesi postiže svoj prvi gol u nokaut fazi Svetskog prvenstva.

Nakon prekida, Australija se na kratko odbranila, ali je lopta došla do omalenog Argentinca, koji je uprkos mnogo igrača u bloku, uspeo da je prosledi u mrežu "kengura".

15' - Bez uzbuđenja za sada

Iako Argentina ima potpunu kontrolu nad posedom, ne uspeva da pronađe rupu u zgusnutoj odbrani Australije.

Nakon uvodnih 15 minuta igre, gotovo da nije bilo uzbuđenja.

1' - Počeo je meč

Nakon intoniranja himni, glavni sudija Marčinjak iz Poljske, označio je početak susreta.

Sve oči uprte u Mesija

Ne treba trošiti previše reči o tome od koga navijači Argentine očekuju da zablista u ovom meču, ali i na čitavom turniru.

Mesi će protiv Australije odigrati 1000 zvaničnu utakmicu u seniorskoj karijeri.

Argentina je u nokaut fazu prošla kao prvoplasirana ekipa grupe C.

Nakon šokantnog poraza u prvom meču od Saudijske Arabije (2:1), "gaučosi" su uspeli da savladaju Meksiko i Poljsku sa 2:0.

Što se tiče Australije, "kenguri" su grupnu fazu završili kao drugoplasirani u grupi D.

Pretrpeli su ubedljiv poraz od Francuske na početku (4:1), ali su onda minimalnim trijumfima nadigrali Tunis i Dansku.

Sastavi timova za meč Argentine i Australije:

Gotovo je - Holandija je u četvrtfinalu!

Pobeda Holandije 3:1 protiv SAD koja se nijednog trenutka nije dovodila u pitanje. Van Galova ekipa je odigrala zrelu utakmicu u kojoj su koristili sve nedostatke Amerikanaca.

Oni su prvi četvrtfinalisti na Mundijalu u Kataru!

81' - Gooool, Holandija vodi 3:1

Neverovatan je Denzel Dumfris! Desni krilni bek Holandije je bio asistent za prva dva gola svog tima, a sada je doneo sigurno i presudan pogodak za plasman svog tima u četvrtfinale.

Blind je centrirao sjajnu na drugu stativu, a tamo se Dumfris ubacio za novi pogodak. On je junak Holandije večeras.

76' - Goooool, Amerikanci se vraćaju, 2:1!

Kakav neočekivan pogodak Rajta, Amerikanci smanjuju na 2:1. Pogrešio je Depaj i izgubio loptu na oko 20 metara od svog gola. A posle asistencije Pulišića, potpuno je neverovatno kakvim magičnim potezom je Rajt uspeo da savlada Noperta!

72' - Tarner spasava Amerikance!

Kakva sada šansa za Holanđane, ali dve odbrane u samo par sekundi napravio je Mat Tarner, golman SAD.

Prvo udarac Blinda sa distance, pa onda odbitak za Memfisa koji opet brani Tarner.

66' - Sve baš kako odgovara Holandiji

Više od 20 minuta u drugom poluvremenu i Amerikanci nisu stvorili nijednu pravu šansu u nastavku. Spor ritam utakmice, malo konkretnih dešavanja - to je sve ono što odgovara Holandiji koja i dalje ima dva gola prednosti.

53' - Pulišić, ali nedovoljno dobro

Pokušao je Kristijan Pulišić da sebi stvori prostor, šutirao je sa oko 18 metara, ali pravo u naručje golmana Holandije. Nedovoljno dobro.

46' - Počelo je drugo poluvreme

Da vidimo mogu li Amerikanci ikako da ugroze selekciju Luja van Gala.

Kraj prvog poluvremena

Ovo poluvreme je Amerikancima pokazalo da ne mogu da se nose sa Holandijom, ekipom koja sve više pokazuje da može da napadne sam finiš takmičenja na Mundijalu.

45+1'- Gooool, Holandija vodi 2:0!

Slično kao prvi put. Ponovo je po zemlji sa desne strane centrirao Denzel Dumfris, a ovog puta je na loptu natrčao Dejli Blind.

Odlična završnica i to je veliki vođstvo za Holanđane!

43' - Vea preti Holandiji!

Tim Vea, sin legendarnog Žorža Vee, pokušava sa ivice šesnaesterca moćnim udarcem, ali Nopert odbija taj pokušaj. Bio je ovo dobar pokušaj.

35' - Opao je ritam

Poslednjih desetak i više minuta, ritam je daleko sporiji i slabiji. Nema bitnijih dešavanja, Holanđani kontrolišu situaciju, a SAD ne uspeva da uđe u bilo kakvu novu šansu.

21' - Opet Depaj u šansi

Doduše, ova ne može da se poredi sa onom kada je postigao gol. Sada je Depaj šutirao dosta iskosa sa desne strane, neprecizno pored gola Amerikanaca.

10' - Holandija vodi 1:0, kakva moćna akcija!

Uh kakav napad Holandije, od poslednje linije, sve do gola. Jedna od najlepših akcija na turniru. Gakpo je prosledio loptu na desni bok, povratan centaršut Dumfrisa ide pravo ka Memfisu Depaju, koji lako završava napad.

Fenomenalna akcija Holanđana!

3' - Ogromna šansa za Amerikance

Pulišić je bio u šansi po levoj strani, bolji početak Amerikanaca. Ipak, udarac prve zvezde SAD brani Nopert.

Morao je Pulišić mnogo bolje, na ovakvoj utakmici ovo je moralo da bude 1:0...

1' - Počela je utakmica

Prvi napad na meču imaju Holanđani.

Ko ide na koga u četvrtfinalu?

Pobednik meča Holandija - SAD, utakmice koja uskoro počinje, igraće u četvrtfinalu protiv boljeg iz susreta Argentine i Australije (večeras u 20.00).