Zbornaja se igrala fudbala u Minsku, Rusija bolja od Belorusije u prijateljskom meču

Fudbalska reprezentacija Rusije savladala je u gostima selekciju Belorusije sa 4:0 (2:0), u prijateljskom meču odigranom u Minsku

Pred prepunim stadionom Dinama u Minsku, Rusija je ubedljivo savladala domaćina.

Izabranici selektora Valerija Karpina još jednom su pokazali da se nalaze u odličnoj formi.

Rusija je došla u vođstvo već u 8. minutu kada je Mirančuk proigrao Obljakova, a ovaj bio precizan za 1:0.

Već nakon uvodnih 20 minuta, "Zbornaja" je imala osetnu prednost.

Obljakov bio asistent Tjukavinu u 20. minutu za vođstvo od 2:0, sa kojom se otišlo na poluvreme.

U drugom delu meča blistao je Fjodor Čalov. Napadač je sa dva gola stavio tačku na meč i Rusiji doneo ubedljivu pobedu.

Prvo je pogodio u 63. minutu, a onda i u 69. minutu za 4:0.

Pored odlične igre i golova, selekcija Rusije imala je priliku da kombinuje sastav i minute.

Tako je za nacionalni tim debitovao golman moskovskog Spartaka Aleksandar Maksimenko, koji je ušao na teren početkom drugog poluvremena.

Kako se u meču Belorusije i Rusije radilo o zvaničnom susretu pod okriljem FIFA, "Zbornaji" će pobeda doneti napredak na međunarodnoj rang listi.

Podsećamo, fudbalska reprezentacija Rusije, kao i svi ruski klubovi, suspendovani su iz međunarodnih takmičenja još od februara 2022. godine.

Od početka sankcija, nacionalni tim Rusije odigrao je 13 prijateljskih mečeva i ostvario odličan rezultat.

Rusija je pobedila šest pobeda, šest puta je odigrala nerešeno i samo jednom upisala poraz.