Važna pobeda odbojkaša Srbije, u Ljubljani rasplet za Olimpijske igre

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je u Otavi selekciju Kanade rezultatom 3:1, po setovima 21:25, 25:20, 25:18, 25:23 u poslednjoj utakmici na turniru druge sedmice Lige nacija
Važna pobeda odbojkaša Srbije, u Ljubljani rasplet za Olimpijske igre© Odbojkaški savez Srbije/FIVB

Ekipa Igora Kolakovića uspela je da se oporavi od dva uzastopna poraza i pruži sjajnu partiju u poslednjem susretu.

Iako nije dobro krenulo po "plavu četu" (Kanađani relativno rutinski dobili prvi set), usledio je preokret.

Naš tim je u sledeća dva seta bio veoma ubedljiv, a u četvrtom je imao više znanja i koncentracije u neizvesnoj završnici i priveo meč kraju.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Dražen Luburić sa 22 poena, dok je Miran Kujundžić zabeležio 19. Kod domaćih, najbolji su bili Artur Švarc i Timoti Mar Stefan sa po 16 poena.

Izabranici Igora Kolakovića su se sa 7,98 bodova osvojenih u meču protiv Kanade vratili u trku za mesto na Olimpijskim igrama u Parizu.

Srbija je trenutno na devetom mestu FIVB rang-liste sa 251,55 bodova, dok je Kuba deseta sa 250,64 boda.

Utakmice poslednje, treće sedmice Lige nacija, koje će biti odigrane od 18. do 23. juna u Ljubljani, odlučiće o tome ko će izboriti plasman na Igre.

Odbojkaši Srbije će u Ljubljani igrati protiv Kube, Turske, Poljske i Slovenije.

Kuba će pored Srbije igrati protiv Slovenije, Bugarske i Poljske.

Srbija se nalazi na desetom mestu na tabeli Lige nacija sa 10 bodova.